Pogawędki IX
Plati ile się czeka na przejrzenie poprawek w Wiki? Wprowadziłem drobne poprawki w polskim artykule o PCLinuxOSie (nowa wersja+fotka pulpitu z angielskiej wiki) i na razie nic.
Już przejrzałem.

Jeśli już mówimy o Wikipedii, to popełniłem nowy artykuł o nieznanym szerzej bracie Kim Dzong Ila -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Sprawdzam dzisiaj notebooka siostry (takie okresowe aktualki jej robię, sprawdzanie dupereli itd.) z Windows 7 HP x64 PL OEM i co widzę?
Myślałem, że stawiałem jej system we wrześniu, a okazało się, że postawiłem w czerwcu... tyle że w tamtym roku!
System działa stabilnie jak skała, jest czysty, pomimo że użytkowany w średnio-rozgarnięty sposób Wink
Szkoda, że u mnie coś takiego nie przechodzi Grin
lukasamd napisał(a):Sprawdzam dzisiaj notebooka siostry (takie okresowe aktualki jej robię, sprawdzanie dupereli itd.) z Windows 7 HP x64 PL OEM i co widzę?
Myślałem, że stawiałem jej system we wrześniu, a okazało się, że postawiłem w czerwcu... tyle że w tamtym roku!
System działa stabilnie jak skała, jest czysty, pomimo że użytkowany w średnio-rozgarnięty sposób Wink
Szkoda, że u mnie coś takiego nie przechodzi Grin


jak na windę to niezły wyczyn
WIN11
Ventura
Ciekawe ile jeszcze podziała... no jedyny problem to miejsce na dysku. Wrzucenie Office startera + aktualizacji od tego czasu + SP1 dla Winy + nieco softu (Chrome i jego bufor) no i znika szybko, w najgorszym wypadku będę jej powiększał kosztem innej partycji.
No ale stan mnie samego zdziwił, bo nie spodziewałem się takiego działania po systemie z 1,5 rocznym stażem.
Zależy też ile kto godzin dziennie użytkuję pc ,a to robi sporą różnicę .
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
To nie ma znaczenia, bo i jakie ma? Przecież mogę zainstalować podstawowe programy i po 10 godzin dziennie grać w pasjansa - system padnie sam z siebie?Grin
No raczej nie, podobnie jak by postawić serwer - ma działać 24/7/365 i nie ma prawa paść (tzn. ma, ale raczej sprzęt).
Prędzej zależy od tego, jak się użytkuje. Siostra nie robi testów AV / recenzji oprogramowania, w sumie sama chyba nic nie doinstalowała nawet do tego co ja jej wrzucałem.
Głównie społecznościówki Tongue Też może nieść zagrożenie - sprawa z FB każdemu znana.

Jaki AV wrzuciłeś?
Cały czas jest tam NIS 2012, nic poza tym.
A FB używa, dosyć sporo.
Chciałem sobie uzasadnić mój brak wiary w Webroota na którym jadę już ponad rok. Jako że Hitman czysto, a MBAM pokazał dwa FP w ciągu miesiąca, zacząłem zapuszczać skaner online Eseta. 6 zagrożeń - ale wszystkie FP!
Nie wiem, czy dlatego że to skaner online czy co.
A co do notebooka siostry - moja koleżanka jechała półtora roku na samym firewallu Outposta i miała czyściuteńko.
Pod latarnią najciemniej, czyli RIAA przyłapana na... piractwie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

taka mała ciekawostkaWink
The world is yours
Czy ja wiem. Mi wykazało, że nic nie pobierałem, a wcale tak nie jestCool. Ta strona to chyba fake.
Moje IP:
Kraków . Świetne żarty.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Czy to normalne, że SugarSync się tam łączy? On korzysta z P2P?

Edit.
No to instalujemy Mint''a Smile

Wszystko mam po Angielsku. Firefoksa, Pidgina... Przy pobieraniu aktualizacji mam po prostu "Błąd". Jak to naprawić?
Edit.
Już chyba mam.
Ja piernicze! Śnieg! Wow
kamil10506 napisał(a):Ja piernicze! Śnieg! Wow


Szkoda tylko, że tyle co kot napłakał. U mnie zdążył już stopnieć od rana.
...
Spokojnie, dobre i to na początek Smile
U mnie pada i pada i jakoś się z tego nie cieszę - wolałbym żeby nie padał…
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Eru napisał(a):U mnie pada i pada i jakoś się z tego nie cieszę - wolałbym żeby nie padał…

Ja również nie odczuwam ekscytacji tym zjawiskiemGrin
Marsellus...ale "pipcysz" Grin
HeheheLol
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 18 gości