Pogawędki IX
Ktosiu takie są realia wykształconych w PolsceWink
Już postanowiłem że gdy będę miał warunki to wyjadę z Polski jak najdalej.
Waves , znam polskie realia, dlatego od 5-ciu lat mieszkam w Holandii. A patrząc na to co się dzieje obecnie w PL, to raczej nie zakładam powrotu.
Nie orientuję się jak tam jest za granicą. Czy Rząd Holandii nie odstawia takich numerów jak u nas?
Najwyżej za kilka lat wyjadę do Holandii właśnieCool


Dodano: 30 sty 2012, 13:39

Biegle mówisz po Holendersku/Niemiecku? Bo kwestia języka pominięta być nie może Tongue
Fakt. Język jest bardzo ważny. Czy biegle? Hmmm... Raczej nie biegle, ale komunikatywnie po holendersku. Na mówienie biegle przyjdzie jeszcze czas, bo dopiero skończyłem pierwszy rok nauki języka. W lutym jadę odebrać certyfikat i dopiero z nim mogę iść dalej do szkoły, co zamierzam uczynić Wink
Język łudząco podobny do niemieckiego? Ja za Tym drugim nie przepadam. Bardziej wolałbym nauczyć się angielskiego.
Bardziej "miękki" od niemieckiego.
@buri i Waves...
Baaaardzo Wam kurna dziękuję...nie ma to, jak "wsparcie kolegów"...szkoda gadać:crazy:
A na marginesie...pracuje od początku studiów, choć to dzienne, a tego czy znajdzie pracę, to raczej się nie obawiam. Poza tym ma jeszcze 1,5 roku przed sobą.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
zawistne młode polaczki Tongue ja gratuluję i zazdroszczę mu ;-)
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Po pierwsze,
Fantastyczna wiadomość Ichito Smile
Po drugie,
hmm ja w sumie mógłym wyjechać do krajów DACH Smile
Po trzecie,
przetrwałem powrót do szkoły :/
ichito napisał(a):@buri i Waves...Baaaardzo Wam kurna dziękuję...nie ma to, jak "wsparcie kolegów"...szkoda gadać A na marginesie...pracuje od początku studiów, choć to dzienne, a tego czy znajdzie pracę, to raczej się nie obawiam. Poza tym ma jeszcze 1,5 roku przed sobą.

Sad
Chyba nie odebrałeś tego dosłownie? Napisałem tak przewrotnie jak ja to widzę w "większości". Jeśli już pracuje i ma postawiony cel w życiu to tylko pogratulować, gdyż takie jednostki to wyjątki, które coś osiągają. Jeśli ma doświadczenie to pracę będzie miał, a papier teraz to jednak czasami za mało.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Waves97 napisał(a):Już postanowiłem że gdy będę miał warunki to wyjadę z Polski jak najdalej.

Nie Ty jeden tak Myślisz. Też mam dość. Nie chcę czekać za tym kiedy PO spadnie w sondażach poniżej PiS-u, Tusk wystąpi z Platformy i publicznie ją skrytykuje za niezrealizowanie obietnic wyborczych.
Właśnie jestem w trakcie likwidacji firmy i sprzedaży mieszkania.
Wniosek co prawda jest optymistyczny: to wszystko pierd*nie Prędzej czy później.
Również żartowałem Lol
Jeżeli ja miałbym gdzieś wyjechać to byłaby to zapewne Wielka Brytania .
Temperatura odczuwalna rano - 20stopni Tongue
Jak kocham HGW - koksownik stał na przystanku <3
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Zamiast walczyć o dobro kraju to z niego uciekacie... nie znoszę takiego zachowania!Cool Jak jest źle to wielokrotnie inni nam to pokazali; zebrać ludzi i rząd na ''taczki'' i zacząć naprawianie, to naturalna kolej rzeczy, że inni naprawiają coś po tych co spieprzyli.
Ja zawsze chciałem wyjechać do Australii - Sydney, nie tam mieszkać na stałe z rodziną ( chociaż jak by była okazja to czemu nie) na parę dni zobaczyć te wspaniałe miasto i tą potężną filharmonię co widać w tle podczas pokazu fajerwerków w Nowy Rok - to by było coś Idea
Nooo doooobra...nie gniewam się jużGrin
A mnie się marzyła zawsze Nowa ZelandiaLol
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
ichito napisał(a):A mnie się marzyła zawsze Nowa ZelandiaLol

Nie wiem czy wiesz, ale nazwa Nowa Zelandia (Nieuw Zeeland) pochodzi on nazwy jednej z holenderskich prowincji - Zeeland, w której jeszcze do niedawna mieszkałem Wink
Ja od kilku lat marzę o Skandynawii . Szwecja ( Szwedki ) Grin
Nie wiedziałem Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Nowa Zelandia to jedno z miejsc "trza k odwiedzić i już!".

Wczoraj nie wytrzymałem i MSE wyleciał z kompa, bo mnie denerwowałLol
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 55 gości