Pogawędki IX
Eugeniusz napisał(a):
nikitagorbaczow napisał(a):Panowie, potrzebuje zaprezentować promotorowi działanie systemów wykrywania włamań, itp. Chciałbym w prezentacji ująć Snorta i mam pytanko: jaką dystrybucję wybrać jako środowisko testowe?

Debian?

Ze względu na? Wink Też myślałem o Debianie, ale nie ukrywam, że zależy mi na szybkiej instalacji programów związanych z bezpieczeństwem i "monitoringiem" - dobrze gdyby było ich sporo w repozytoriach. Z Debiana akurat nie korzystałem nigdy, mogłoby być fajnie.
SpyShelter Firewall
Ma bardzo dużo pakietów w repozytorium, działa na wielu architekturach. Dobry system - do ataku i obrony :0
Eugeniusz napisał(a):Ma bardzo dużo pakietów w repozytorium, działa na wielu architekturach. Dobry system - do ataku i obrony :0

Dziękuję za informacje. W takim razie komu w drogę temu trampki i biorę się do roboty Wink

Eugen, w tym wątku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

poruszyłeś temat SecurityMag. To wszystko co znalazłem na temat portalu na forum SafeGroup. Czy ktoś wie coś więcej na temat kontynuacji hackin9 (którego nigdy nie miałem okazji poczytać) pod nazwą SecurityMag?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pozdrawiam!
SpyShelter Firewall
Hakin9 to chyba angielskojęzyczna wersja SecurityMag. Nie wiem...
Obie "gazety" należą do tego samego wydawcy (Software Press).
Jest też Software Developer''s Journal,
Eugeniusz napisał(a):Hakin9 to chyba angielskojęzyczna wersja SecurityMag. Nie wiem...
Obie "gazety" należą do tego samego wydawcy (Software Press).
Jest też Software Developer''s Journal,

Tzn chyba inaczej: securitymag to polska wersja hakin9, bo hakin jest zdaje się starszy, cznie? Wink
SpyShelter Firewall
nikitagorbaczow napisał(a):Panowie, potrzebuje zaprezentować promotorowi działanie systemów wykrywania włamań, itp. Chciałbym w prezentacji ująć Snorta i mam pytanko: jaką dystrybucję wybrać jako środowisko testowe?


Moim zdaniem idealnie nadaje się Backtrack jako dystrybucja przeznaczona do wykonywania testów bezpieczeństwa i tym podobnych działań. Wiele narzędzi ma standardowo zaimplementowanych, snorta zapewne też Smile
This is a War, And We Are Soldiers !
Oparty na Ubuntu... brrr
Back Trackiem to starałem się kiedyś łamać zabezpieczenia sieci WEP u sąsiadaCool
Ja nawet znalazłem instrukcję kiedyś ale nie podam Tongue

Waves kto to jest na twoim avatarze? FajnaGrin
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Plati napisał(a):Ja nawet znalazłem instrukcję kiedyś ale nie podam Tongue

Jak się chce krakować sieci to trzeba umieć obsługiwać Google Suspicious


Dodano: 27 paź 2011, 16:24

Dostaliście taką śmieszną wiadomość z dobrych programów o betatestach jakiegoś serwisu?
Eugeniusz napisał(a):Dostaliście taką śmieszną wiadomość z dobrych programów o betatestach jakiegoś serwisu?

Taaa śmieszni są bo po co mi to? Chyba rozkręcają interes i testują jak to działa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Ale zależy mi też na tym żeby oprogramowanie było aktualne a z niektórymi dystrybucjami aktualizacje niektórych produktów nie idą w parze - nie wiem jak w przypadku Backtracka (?)
buri napisał(a):
Eugeniusz napisał(a):Dostaliście taką śmieszną wiadomość z dobrych programów o betatestach jakiegoś serwisu?

Taaa śmieszni są bo po co mi to? Chyba rozkręcają interes i testują jak to działa.

Tak. Ciekawe - darmowa pomoc? Nie doczytałem tego dokładnie, bo czuję od jakiegoś czasu dziwną urazę do dp. Ciekawe jak się będą zachowywali złośliwcy. Nie jestem zainteresowany ich pomocą, ale sądząc po komentarzach niektórych newsów i programów w portalu dp - na pewno znajdą się osoby zainteresowane.
SpyShelter Firewall
To Hayley WilliamsWink
Ja nie bardzo lubię rude ale ta jest ładna sądząc po tym co znalazłem w Google Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Internet 1Mb/s to faktycznie nędza :/
Eugeniusz napisał(a):Internet 1Mb/s to faktycznie nędza :/

Znam ten ból Smile
Ja jeszcze chyba 5 lat temu miałem 256kb/s (czyli pobierało 25kb Smile )
To była istna mordęga.
Ja miałem najpierw 2 miesiące 512 kbit po promocji, a potem przez bodajże 22 kolejne 256 kbit Smile
Pobieranie to była mordęga, ale pobierało się mniej. Co ciekawe, taki internet (256/128) starczał do stawiania serwera i grania w Quake 3 w 4-5 osób Grin
U mnie pierwsze stałe łącze to 128kb, czyli imponujące 16 kilobajtów. Tyle że 6 lat temu strony były skromniejsze. Pamiętam pierwsza czynność mojego brata po podłączeniu to instalacja antywirusa (avast, wersja 4.6, a przypominam że w tamtych czasach rozwój Avasta był powiedzmy dość "ograniczony"), ja wtedy sprawdziłem sobie pocztę Smile.
Potem jakoś Vectra w ramach promocji zdublowała prędkość, potem 512kb/s, 1Mb i w końcu 8Mb.
co tam ja zaczynałem z tepsy połączenie dial up Grin
Ja już wychodzę ze szkoły to jest ciemno Tongue
Teraz będę wychodził to będzie noc... Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 30 gości