DefenseWall HIPS
Tak dokładnie czytałem o tym gdzieś
Odpowiedz
polak900 napisał(a):oba są dobre. ja stawiam jednak na DW
ma lepsza ochronę


Nie wiem czy DW jest skuteczniejszy, czy tak samo skuteczny jak Program Guard. Na pewno jest znacznie bardziej wygodny w użyciu i nie uzależniony od błędnych decyzji użytkownika (poza celowym uruchamianiem zawirusowanych plików jako zaufane). Trzeba przyznać, że OA szczególnie w połączeniu z Sandboxie, czy SD zapewnia ochronę na najwyższym poziomie. Dotyczy to jednak zaawansowanych użytkowników a DW mogą bezpiecznie używać nawet małe dzieci. Nie ma żadnych pytań, ażeby zainstalować program, trzeba potrafić to zrobić z prawokliku. W OA wystarczy tylko kliknąć allow i wirus pięknie się instaluje Smile
Odpowiedz
bierni86 napisał(a):a co z whitelistami? w pomocy oa jest wszystko ładnie opisane.

btw ktoś może pomyśleć, że się czepiam, co po części jest prawdą ponieważ OA to naprawdę potężny soft - używałem go od momentu kiedy dostałem taką radę na naszym forum i jestem bardzo z niego zadowolony ale mimo wszystko pozostaje wierny zasadzie - KISS (poza tym najlepiej pracuje się na sprzęcie, który działa lekko bez zbędnego obciążenia.) i dlatego chciałem się przerzucić na DW, a że często korzystam z Online Banking chciałbym czuć się przede wszystkim bezpieczny i stąd to pytanie - co jest bezpieczniejsze...

@Creer

nie chcę skłamać ale na forum DW szef powiedział, że będą 2 wersje - DW PF i normalna HIPS, prawda to? a jeśli tak to jakie będą różnice? czy raczej na zasadzie - DWPF ma i firewall i HIPS a wersja HIPS tylko HIPS-a?


Banking Mode w OA - to nie tylko ochrona klasycznego HIPS''a ale rowniez tzw Sprawdzanie DNS-ów – odwiedzając strony bezpieczne, które są stronami o podwyższonej ochronie ze względu na wprowadzane na nich dane osobiste np. strony banków, potrzebujesz najwyższej ochrony. OA sprawdza na bieżąco DNS-y odwiedzanych przez Ciebie stron, aby mieć pewność ze np. strona Twojego banku, jest naprawdę stroną Twojego banku, a nie tylko tak samo wyglądającą strona postawioną na serwerze w Chinach lub w innym kraju, w celu kradzieży Twoich prywatnych danych i pieniędzy. Dodatkowo strony, które są zdefiniowane w OA jako „protected” – można otwierać podczas działania trybu „Banking Mode”, który polega na tym, że wszystkie połączenia zostają przerwane, a dostęp do Internetu jest natychmiast bezwzględnie blokowany - w trakcie działania tego trybu masz dostęp tylko i wyłącznie do stron, które wcześniej zostały zdefiniowane jako „protected”.

Tych trybow w DW i OA nie mozna ze soba porownywac.

---
Tak beda dwie wersje DW v3 HIPS i Personal Firewall.
Wersja Personal Firewall to DW HIPS z modulem FW.



ignatiusdorn napisał(a):Nie wiem jak tryb banking mode wygląda w DefenseWall, ale z pewnością Tallemu ma o wiele większe doświadczenie w konstruowaniu tego typu zabezpieczeń, Tallemu na początku zajmowało się tworzeniem zabezpieczeń jedynie dla banków, dopiero później powstał firewall Online Armor.


hehe tak ja o tym kiedys pisalem na forum Smile
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Dzis beta-testerzy ktorzy brali udzial w zamknietych beta-testach otrzymali wersje RC DW, ktora jest juz ubrana w skorke. Jesli zadne bledy nie zostana ujawnione w przeciagu kilku dni testow, w tym tygodniu najprawdopodobniej DW HIPS i DWPF w wersji v3, zostana publicznie wydane.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
wygląda całkiem tak samo jak stara wersja jak na kilka miesiecy pracy to szału nie ma

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


mam nadzieje ze problem z flashem na ie pod win 7 rozwiązany
Odpowiedz
Creer napisał(a):Dzis beta-testerzy ktorzy brali udzial w zamknietych beta-testach otrzymali wersje RC DW, ktora jest juz ubrana w skorke. Jesli zadne bledy nie zostana ujawnione w przeciagu kilku dni testow, w tym tygodniu najprawdopodobniej DW HIPS i DWPF w wersji v3, zostana publicznie wydane.


Czy pojawi się Creertakże wersja polskojęzyczna DWPF? Jeżeli tak, to kiedy?
Odpowiedz
Sprawdz zord, ja nie uzywam flash''a pod IE.

Jurek, pojawi sie. Wszyscy tlumacze DW dostana zielone swiatlo od Ilyi dopiero po wydaniu wersji RTM.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
A ja mam pytanie czy ta nowa bet\RC miała coś dodane oprócz skórki?
Odpowiedz
da sie wylaczyc ta skorke ?
Odpowiedz
tak można wyłączyć
Odpowiedz
Skorke da sie wylaczyc.
Oprocz skorki zostalo naprawionych kilka bledow ktore stwarzala wersja beta.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Co z tym GG ? Automatycznie go nie ma w Niezaufanych...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
Meir napisał(a):Co z tym GG ? Automatycznie go nie ma w Niezaufanych...


Jak nie ma jak jest

Cytat:
[Gadu-Gadu]
registry_key=HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREGadu-GaduSetup
value=InstallPath
additional_path=gg.exe
control_executable=gg.exe
(...)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Może chodzi o nowe GG?
Odpowiedz
SorkiSmile...tak chodzi o Nowe GG...dodałem do NiezaufanychWink
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
v3 beta można ściągnąć czy trzeba czekać na oficjalne wydanie?
Odpowiedz
Meir napisał(a):SorkiSmile...tak chodzi o Nowe GG...dodałem do NiezaufanychWink


Nowe GG jest z tego co widze na stronie gg, w fazie beta nie jest to wersja finalna.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
problem z flashem nadal występuje po pewnym czasie komputer sie tak zamula ze trzeba pozabijać te procesy

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
zord napisał(a):problem z flashem nadal występuje po pewnym czasie komputer sie tak zamula ze trzeba pozabijać te procesy


Napisz krok po kroku jak wywolac ten blad u siebie, przekaze to Ilyi.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Creer napisał(a):
Meir napisał(a):SorkiSmile...tak chodzi o Nowe GG...dodałem do NiezaufanychWink


Nowe GG jest z tego co widze na stronie gg, w fazie beta nie jest to wersja finalna.


Tu chodzi o finalną ósemkę. Taką ma nazwę- "Nowe Gadu-Gadu" tak samo jak beta 10.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości