Opera - Temat główny
Wyszła już oficjalnie. Tylko naprawa kilku błędów, więc chyba nie ma paska nowego.
Odpowiedz
Changelog dla Windows:
Kod:
Fixes and Stability Enhancements since Opera 11.62
General and User Interface
Stability improvements
Resolved a handshake failure on https://autoupdate.opera.com
Network and Site-Specific
Fixed an error where an on-demand-plugin placeholder could lower the security status of a secure site to insecure
Fixed an issue with some secure pages not loading - PayPal, Ebay
dojotoolkit.org: Errors when using the dojo amd loader have been resolved
rts.rs: A JavaScript error has been resolved
Security
Fixed an issue where certain URL constructs could allow arbitrary code execution, as reported by Andrey Stroganov; see our advisory
Odpowiedz
X26 napisał(a):Wyszła już oficjalnie. Tylko naprawa kilku błędów, więc chyba nie ma paska nowego.
Jednak ten build troszkę skoczył do góry. Wiec myślę że

"Fixes and Stability Enhancements since Opera 11.62
General and User Interface
Stability improvements"

Jednak zrobiły swoje.

edit:nie wiem czy było to już w 62 ale tak teraz protestowałem i zarządzanie pamięcią działa pięknie.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
U mnie wersja 62 miała dziwne zwiechy , do tego stopnia ,że jak wchodziłem w linki np na Onecie, to zamarzał mi kursor na dobre 15-20 sekund , teraz to już nie wystepuje jak na razie.
Odpowiedz
Pokazał się nowy build min. z sandboxem dla maca.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


dużo poprawek związanych jest z drag and drop... Większe zmiany dla mac
np:
Usunięty klient IRC
Usunięty pasek start
Usunięty paska nawigacyjnego
Usunięty Główny pasek
Usunięto obsługę BitTorrent
Oczyszczono okno Wyglądu
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
W końcu wywalili BitTorrent''a, to chociaż działało poprawnie?
Odpowiedz
PascalHP napisał(a):W końcu wywalili BitTorrent''a, to chociaż działało poprawnie?
Szczerze to próbowałem kilka razy pobrać coś za pomocą opery. Kończyło się na tym że zawsze ściągałem osobny program portable do torrentów.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
Kiedyś próbowałem tym pobrać, ale jakoś mu nie wyszło to pobieranie.
Odpowiedz
U mnie nigdy nie działało pobieranie torrentów w Operze. Zawsze mnie dziwiło, dlaczego zamieścili tę funkcję w przeglądarce internetowej Question
...
Odpowiedz
Oby też wywali z wersji na windowsa.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
BitTorrent działał poprawnie w sumie czasami mogło się przydać na komputerze gdzie nie było zainstalowanego innego klienta
Ale czemu wywalili IRC to nie wiem czasami z niego korzystałem i nawet ładnie to działało
Odpowiedz
zord napisał(a):BitTorrent działał poprawnie w sumie czasami mogło się przydać na komputerze gdzie nie było zainstalowanego innego klienta
Ale czemu wywalili IRC to nie wiem czasami z niego korzystałem i nawet ładnie to działało

Bo przeglądarka internetowa, jak sama nazwa mówi, ma służyć do przeglądania internetu? Znam tekst "jeśli nie chcesz, nie korzystaj z danej funkcji", ale dużo ludzi nie korzysta z Opery dlatego, że jest w niej zbyt dużo funkcji, z których nie będą korzystać i wolą takiego Firefoxa, gdzie sami sobie dobierają dodatki, w zależności od potrzeb.
...
Odpowiedz
Fajnie by było gdyby instalatory miały możliwość personalizacji ustawień. W takim wypadku podejrzewam, że sporo osób na dzień dobry wyłączyłaby Unite i klienta BitTorrent. Lub po prostu funkcje, z których nie będzie korzystać. To nie tyczy się tylko tego tematu i przeraża mnie automatyzacja instalacji oprogramowania.

Dobrze, że Opera z czasem traci na wadze zamiast przybierać (wyłączenie widżet-ów, etc.). I niech umożliwiają nam wybór modułów, które nie są głównymi modułami charakteryzującymi daną grupę oprogramowania! Ehh... Dlaczego to takie skomplikowane...
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
Ale te instalatory nie będą mniejsze lub niewiele będą się różnić jedynie funkcje już nie będą dostępne
Mi się to wcale nie podoba trzeba będzie zainstalować np dodatkowy program do IRC w przyszłości notatki z których używam cały czas zapewne też wylecą
Odpowiedz
Moim zdaniem powinni powywalać te zbędne rzeczy i zrobić 2 wersje opery. Z klientem poczty i bez.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
zord napisał(a):Ale te instalatory nie będą mniejsze lub niewiele będą się różnić jedynie funkcje już nie będą dostępne

Nie, nie - Nie chodzi mi o wielkość instalatora. To w sumie dla mnie nie ma znaczenia, czy pobieram 10 MB czy 20 MB skoro instalka leci do kosza po wykonaniu operacji. Pisząc "waga" chodziło mi ogólnie o to, że jak dla mnie to dobrze, że nie pojawiają się jakieś nowe, czarodziejskie gadżety i dodatkowe programy "poboczne". Wręcz przeciwnie - wydaje mi się że deweloperzy chcą oczyścićOperę.

bardok206 napisał(a):Moim zdaniem powinni powywalać te zbędne rzeczy i zrobić 2 wersje opery. Z klientem poczty i bez.

No właśnie, a po co dwie wersje skoro można zrobić to za jednym zamachem podczas instalacji? Jeden ptaszek mniej/więcej.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
zord napisał(a):Ale te instalatory nie będą mniejsze lub niewiele będą się różnić jedynie funkcje już nie będą dostępne
Mi się to wcale nie podoba trzeba będzie zainstalować np dodatkowy program do IRC w przyszłości notatki z których używam cały czas zapewne też wylecą

Nie kracz zord, Notatki muszą zostać. Sam z nich korzystam bardzo aktywnie.
Marzy mi się, by z Unite i klienta poczty zrobili osobne aplikacje.
...
Odpowiedz
To usuwanie to na razie zmiany dla maca, więc trza poczekać jak zaczną czyścić inne wersje. We wcześniejszym opisie była mowa o możliwości włączania usuniętych funkcjonalności jako wtyczki, dlatego mam nadzieję, że zrobią tak dla każdej usuniętej.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Być może klienta IRC potraktują jako wtyczkę do ściągnięcia.
Odpowiedz
Według mnie idealnie wyglądało by tak:
Z przeglądarki powinni usunąć wszystkie dodatki
Podczas instalacji w jednym z punktów powinny być do wybrania, każdy wybierałby te, które chce i te będą pobierane z internetu
Instalator byłby przez to lżejszy. A jeszcze lepiej gdyby były dwie wersje - instalacja online i offline dla osób bez dobrodziejstw sieci
Czy nie byłoby to idealne?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 39 gości