Opera - Temat główny
A nie wystarczy sama konfiguracja pliku Host?
Odpowiedz
wystarczy :p
Odpowiedz
Kizi napisał(a):A nie wystarczy sama konfiguracja pliku Host?


To zalezy, w pliku HOSTS nie zablokujesz np wykonywania skryptow js, skryptow ''time'', flash, etc, etc uzywanych na roznych stronach.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Ale na większość stron wystarczy i nie trzeba żadnego dodatkowego adblocka, więc Opera u mnie góruje.
Odpowiedz
Creer napisał(a):Jest jeszcze Proxomitron z ktorego sam korzystam, zdecydowanie lzejszy od Admuncher''a, bardziej konfigurowalny.


Ciekawe swego czasu gdy sam używałem Proxomitron,a zżerał więcej zasobów niż Ad muncher,jeśli dobrzepamiętam ad muncher wcinał coś około 2-3 megsy,a Proxomitron ponad 5
Ale widocznie co komp to inna wyżerka
Odpowiedz
lunaticdreams napisał(a):
Creer napisał(a):Jest jeszcze Proxomitron z ktorego sam korzystam, zdecydowanie lzejszy od Admuncher''a, bardziej konfigurowalny.


Ciekawe swego czasu gdy sam używałem Proxomitron,a zżerał więcej zasobów niż Ad muncher,jeśli dobrzepamiętam ad muncher wcinał coś około 2-3 megsy,a Proxomitron ponad 5
Ale widocznie co komp to inna wyżerka


Proxomitron u mnie pobiera ok 8MB RAM, nie pamietam ile Admuncher zajmowal pamieci, tak czy inaczej nie sa to wartosci duze w tych obu przypadkach. Wieksza uwage zwracalem i zwracam na czas uzycia CPU, w Admuncher''ze byl on zdecydowanie wiekszy niz w przypadku Proxomitrona po kilku godzinnym uzytkowaniu.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
Działa wam tag video (Ogg Theora) bo coś mi na ostatniej wersji nie działa :/
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

%+Firefox+powyzej+30%[/url]
Ciągle zadziwia mnie znikomy procent użytkowników Opery (przynajmniej wg tych badań). Czyżby Opera była linuksem wśród przeglądarek (tzn. jest niemal równie dobra a nawet czasem lepsza od innych ale przegrywa z siłą monopolu i reklamy konkurencyjnych produktów a także z mentalnością i przyzwyczajeniami użytkowników).
Szkoda że tak dobry produkt jak Opera jest tak mało popularny. Jednak FF agresywniejszą kampanią reklamową wiecej ugrał a z drugiej strony chwali się wprowadzaniem "nowości", które Opera już od jakiegoś czasu miała w standardzie.

Wydaje mi się że % użytkowników Opery jest wyższy niż w tych badaniach (zwłaszcza w Polsce) co nawet widać po statystyce czytelników dobrych programów.

Mimo wszystko zadziwiająca jest ciemnota i ludzkie lenistwo. Mało komu się chce sprawdzić i dowiedzieć o istnieniu tak dobrego produktu jak Opera. "Owczy pęd" robi jednak swoje i ludzie używają tego co np. znajomi a że znajomi mają FF lub IE bo ich wiedza nt. podstaw komputerowych (już nawet nie informatycznych) jest znikoma no to nic dziwnego że tyle osób używa IE i FF.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
Prawdziwi Linuksowcy nie korzystają z Opery bo nie jest open source Tongue
Odpowiedz
opera bardzo dobra przeglądarka ale teraz jestem na 7 i forum mi się nie otwiera...i mus używać firefoxa
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):Prawdziwi Linuksowcy nie korzystają z Opery bo nie jest open source Tongue


Tu nie chodzi o to czy linuksowcy korzystają z Opery Smile Chodziło mi o analogie między Linuksem a Operą. Są to naprawdę dobre a niedoceniane rozwiązania. Wszystko przez to że nie prowadzą ofensywnej polityki marketingowej tak jak ich konkurenci. Odpowiednio: Microsoft i Mozilla FF

Cytat: mbm86
Zlituj się. Ja używam ff i mam być z tego powodu ignorantem komputerowym? Każdy używa tego co mu pasuje i tyle. Ty masz operę ja ff.


O co ci chodzi ? Czy pisałem o tobie/do ciebie ? Nie.
Przeczytaj raz jeszcze uwaznie że chodzi mi o nawyki/przyzwyczajenia ludzi. Używają IE bo mają go już w zainstalowanym systemie, używają FF bo znajomi, rodzina też tak robią. Wniosek: kierują się (nie wszyscy ale większość i owszem) tym co mają inni nie interesując się pozostałymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami.

Jest zasadnicza różnica między świadomym userem znającym większość przeglądarek i wybierającym tę która mu najlepiej odpowiada a zwykłym userem, który używa tego co inni lub tego co ma już zainstalowane w systemie nie mając w ogóle pojęcia o danej przeglądarce i jej funkcjonalności. To jest lenistwo i niechęć do zmian, przetestowania innego, często lepszego rozwiązania.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
[/quote]
Jest zasadnicza różnica między świadomym userem znającym większość przeglądarek i wybierającym tę która mu najlepiej odpowiada a zwykłym userem, który używa tego co inni lub tego co ma już zainstalowane w systemie nie mając w ogóle pojęcia o danej przeglądarce i jej funkcjonalności. To jest lenistwo i niechęć do zmian, przetestowania innego, często lepszego rozwiązania.
[/quote]

Swięte słowa MBM święte słowa.>.............................<
Odpowiedz
Ja kiedyś korzystałem z opery ale znalazłem firefoxa, rodzina i znajomi do niczego mnie nie przekonywali.
Z FF korzystam ze względu na wygodę obsługi i elastyczność (wtyczki).
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
Mbm zaraz poczuję się urażony Wink), ani rodzina czy też znajomi mi jej nie polecali, używam jej niemal od samego początku moje przygody z Internetem, testowałem w tym czasie wiele przeglądarek ale zawsze wracałem do Fx, ot ktoś woli lody waniliowe a ktoś czekoladowe.

Jednym słowem/zdaniem wrzuć na luz Wink,
Odpowiedz
Gnome napisał(a):Mbm zaraz poczuję się urażony Wink), ani rodzina czy też znajomi mi jej nie polecali, używam jej niemal od samego początku moje przygody z Internetem, testowałem w tym czasie wiele przeglądarek ale zawsze wracałem do Fx, ot ktoś woli lody waniliowe a ktoś czekoladowe.

Jednym słowem/zdaniem wrzuć na luz Wink,


Spooko
przecież nie kierowałem swoich słów do użytkowników tego forum gdyż są tutaj niemal wyłącznie doświadczeni userzy (w mniejszym bądź większym stopniu)
Miałem na myśli "zielonych" użytkowników komputerów a takich jest najwięcej. Im to można wcisnąć każdy "kit"
Ja też mam na kompie 2 przeglądarki. Opera jako główna i FF jako pomocnicza/awaryjna

peaceSmile
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
niema co się kłócić co jest lepsze. ja długo jechałem na IE i też było dobrze.. każda przeglądarka ma swoje plusy i minusy i u każdego ta sama przeglądarka będzie działać inaczej..
Odpowiedz
Kolejna beta opery do pobrania

windows 10.00 Beta 2 Kompilacja 1631

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


UNIX/Linux 10.00 Beta 2 Kompilacja 4478

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Macintosh (Universal) 10.00 Beta 2 Kompilacja 6550

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Nowa opera BETA 2

Version 10.00 Beta 2 Build 1642

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


ta wersja nie posiada funkcji Unite
Odpowiedz
generalnie dzisiał vista sp2 wróciła na lapka ale opera dziwnie wolno chodzi a menadżer zadań poazuje "brzydkie" zużycie
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
faktycznie coś nie tak.. a ile masz otwartych stron?? i jakich?
na xp gdzie jest avast + geswall zużycie jest takie przy otwartych kilku kartach

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości