Opera - Temat główny
Właśnie przesiadłem się na na opera 10 beta 3 i jestem pozytywnie zaskoczony. W porównaniu z FF wydaje się szybciej wyświetlać strony, są one przyjemniejsze dla oka, działa stabilnie i nie zużywa tylu zasobów co FF. Być może zostanę przy tej przeglądarce na dłużej.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
co wy z tymi zasobami macie amige czy jak?
Odpowiedz
na commodorze to bym sie martwil. 64 KB ramu, wkladalo sie kasete do odtwarzacza, regulowalo śrubokrętem i dwa razy Enter, a potem moża było pójść do Auchana i przyjść z powrotem i się gra dopiero wtedy uruchomiła Grin
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Plati napisał(a):na commodorze to bym sie martwil. 64 KB ramu, wkladalo sie kasete do odtwarzacza, regulowalo śrubokrętem i dwa razy Enter, a potem moża było pójść do Auchana i przyjść z powrotem i się gra dopiero wtedy uruchomiła Grin


A jak się nie szło do Auchana tylko sie było w domu. To podczas wgrywania gry nie można było chodzić po pokoju żeby drgań nie było bo inaczej się nie wgrało. Przynajmniej ja tak miałem GrinGrin
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
ja miałem amige 2000 to jak wczytywała dyskietke to myślałem że coś drukuje
Odpowiedz
a jak zrobić żeby opera spradzała poprawność pisowni?!
Odpowiedz
Dozamet1 napisał(a):a jak zrobić żeby opera spradzała poprawność pisowni?!


Napisz coś na forum i kliknij PPM na tekst, następnie pojawi się możliwość automatycznego pobrania słownika. Dokładnie już nie pamiętam szczegółów ale chyba trzeba jeszcze ustawić sprawdzanie pisowni i wybrać PL. Na pewno sobie poradzisz Smile
Sprawdzanie pisowni działa poprawnie.
Serafin napisał(a):Właśnie przesiadłem się na na opera 10 beta 3 i jestem pozytywnie zaskoczony. W porównaniu z FF wydaje się szybciej wyświetlać strony, są one przyjemniejsze dla oka, działa stabilnie i nie zużywa tylu zasobów co FF. Być może zostanę przy tej przeglądarce na dłużej.


Dokładnie Smile
Skopuj sobie jeszcze Serafin adbloka do reklam z tej strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Instrukcja dla Opery 10:

Instalacja:

- Przed podmianą pliku należy KONIECZNIE wyłączyć Operę!!!
- W opcjach folderów w widoku na leży włączyć ukryte pliki i foldery.
- Plik urlfilter.ini należy rozpakować i wrzucić do folderu, który jest przedstawiony w Operze w menu Pomoc>O Operze i podmienić plik już tam istniejący

Opera 10 Beta:

C:\Documents and Settings\Twoja nazwa uzytkownika\Dane aplikacji\Opera\Opera 10 Beta\urlfilter.ini


- Po wgraniu powyższego pliku należy KONIECZNIE wyczyścić ciasteczka w Operze i tymczasowe pliki! (inaczej reklamy mogą być jeszcze wczytywane z pamięci tymczasowej przeglądarki)

Adblock działa rewelacyjnie!!!
Odpowiedz
Ja chyba jestem za stary bo używam FF. Naprawdę Opera jest szybsza od liska ?
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
zbyszek napisał(a):Ja chyba jestem za stary bo używam FF. Naprawdę Opera jest szybsza od liska ?


Nie mam najmniejszych wątpliwości po dłuższym testowaniu, że większość stron Opera 10 Beta 3, otwiera znacznie szybciej od Firefoxa 3.5. To widać gołym okiem.
O wiele szybciej się również uruchamia.
Odpowiedz
Trzeba będzie zainstalować i zobaczyć Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
dziś wyszła wersja 1733 Release Candidate nie działa jako aktualizacja bety korzysta już z innych folderów
można nią aktualizować poprzednią wersje finalną

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Ale ta 10 to jest w języku PL ?
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
tak 10 pl ale już nie beta Tongue
Odpowiedz
ok dzięki
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
Dzięki za adblocka Jurek. Grin
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
A czy można stworzyć pasek zakładek tak jak w lisku ? tzn chodzi o zakładki pod paskiem adresu .
Odpowiedz
W Operze to się nazywa: "Pasek osobisty". Można to ustawić w opcjach wyglądu.
Odpowiedz
a na kiedy jest planowana premiera Opery 10 Final?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):W Operze to się nazywa: "Pasek osobisty". Można to ustawić w opcjach wyglądu.


Ten pasek osobisty jest również j dostępny w opierze 9.6 ?
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i tyle w tym temacie
pozdro wszystkim
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 26 gości