Opera - Temat główny
Bardzo dziękuję Buri Smile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
ta opera ma przyjemne dodatki Craze
Odpowiedz
Wyszła pierwsza wersja kandydująca nowej Opery Barracuda. (wersja 11.10 build 2081)

Względem wcześniejszych snapshotów serii 11.10 skupiono się na usunięciu crashy (co robili od 3 builidów chyba jak pamiętam non-stop). Kontynuacja zmian SpeedDiall: poprawiających stabilność, płynność działania oraz poprawiających wygląd (który budzi trochę kontrowersji). Zredukowali również zużycie ram w czasie korzystania na baterii.

Trzeba też wspomnieć o zmiana z poprzedniego snapshota, gdzie wprowadzona usprawnienia w kliencie email, a dokładniej w działaniu IMAP. Rozwiązano problem dublowanych etykiet oraz wiadomości w gmail (co mnie osobiście bardzo zniechęcało do korzystania z tego). Poprawiono również działania co sam zauważam po sporej przerwie w używaniu oraz zmieniono wygląd na bardziej czytelny.

Zalecana jest czysta instalacja, gdyż mogą występować czasami małe problemy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Do pobrania tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Jak tam ze stabilnością?
Odpowiedz
X26 napisał(a):Jak tam ze stabilnością?

Nie miałem z nią problemów od dobrych kilku snapshotów, a pod Win naprawili większość crashy więc jest już dobra. Możesz oczywiście poczekać do wersji finalnej pewnie jeszcze góra dwa rc i wyjdzie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Mi się ostatnio stabilna 11.01 zawiesiła więc zawsze był z tym problem ale jakoś nie mogę Opery zostawić. Kilka razy próbowałem zmienić ale zawsze wracałem w pokorze :-). Dlatego się pytam o stabilność bo np. taki Firefox nie wiesza się nic a nic.
Odpowiedz
Hmm, używam Opery od bardzo dawna i nie pamiętam żeby mi się zawieszała, mówię o wersjach stabilnych ofc.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
No ja używam od 8-mki bodajże i różnie to bywa ale przeglądarkę bardzo lubię i czekam na 11.50 z akceleracją sprzętową...
Odpowiedz
X26 napisał(a):No ja używam od 8-mki bodajże i różnie to bywa ale przeglądarkę bardzo lubię i czekam na 11.50 z akceleracją sprzętową...
Szczerze? jakoś nie odczułem tej akceleracji na innych przeglądarkach. To też powód dla którego Opera tak zwlekała z tym, bo nie potrzebowała, wydają aby nie być w tyle za konkurencją.

Zgodzę się z Tobą w jednym 11.01 nie było dobrym wydaniem, strasznie mnie zraziła do siebie wtedy Opera, aż przez miesiąc testowałem Chromium. Jednak jeden z wczesnych snapshotów 11.10 szybko poprawił ocenę w moich oczach, że jeszcze będzie dobrze. Obecnie zacząłem znowu korzystać z klienta email, bo działa tak jak powinien według mnie.

Jeśli chcesz testować to serio polecam czystą instalację, bo jednak można poczuć różnicę i pozostałość po starszej wersji nie sprawiają problemów - ja sobie tylko zostawiłem odpowiednie pliki z hasłami i parę ustawień.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
To rzeczywiście jest taka zmiana w stosunku do 11.01? W sumie w numeracji nie ma za dużej różnicy.
Jeżeli chodzi o akcelerację sprzętową to ja widzę różnicę ale w wyświetlaniu grafiki w przeglądarce.
A Opera to bardzo dobra przeglądarka dla mnie i chociaż czasami szlag mnie trafia jak jej używam, to jednak nie mogę jej zostawić :-).
Poczekam na stabilną ale nie chce mi się robić czystej instalki, bo mam za dużo ustawień - chociażby maile.
Odpowiedz
W opera 10 na stronie szybkiego wybierania było 9 pól, w 11 jest tylko 6. Czy ilość pól będzie większa?
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
Serafin napisał(a):W opera 10 na stronie szybkiego wybierania było 9 pól, w 11 jest tylko 6. Czy ilość pól będzie większa?

A przypadkiem w ustawieniach speed dial nie ma możliwości zwiększenia ilości pól ?
Zawsze była taka możliwość.
Odpowiedz
Istnieje możliwość pozwalają ca na zwiększenie liczby kolumn, byłoby to wystarczające, ale nie mogę zmienić liczby wierszy.:/
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Z prawej strony u góry mam "configure" i mogę jeszcze więcej pól zrobić, zmniejszając obecne.
Odpowiedz
Już ogarnąłem. PPM w oknie speed dial>>>dodaj nowy element i mamy więcej pól w oknie. Nie sprawdziłem po prostu wszystkich opcji.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Używam 11.50 Preview
Odpowiedz
czemu używasz tą starą betę zamiast dzisiejszej RC 3.1 ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Używam 11.50 24661 Web Gl , zakładki są z 11.10.
Odpowiedz
11.50 to eksperymentalna z akceleracją sprzętową. 11.10 jest od niej nowsza. Ja czekam na kolejny build 10.50 w którym wprowadzą poprawki z 11.10 i wtedy przetestuje jaka jest różnica oraz co daje to wsparcie gpu.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
To już zgłupiałem, wcześniej nie widziałem wersji 11.50 , jak instalowałem 11.10, pojawiła się po wersji właśnie 11.10, i jest starsza?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 28 gości