Opera - Temat główny
Hmm dzisiaj zauważyłem że dwa pliki pobierają się z prawie identyczną prędkością, 379KB/s, z dwóch różnych serwerów.
Odpowiedz
Zamiast robić więcej nowości typu HTML Parser to powinni poprawić sam kod przeglądarki. Co z tego, że dodają nowości skoro cały program działa wolniej. A co do wersji wczesnych to rozumiem, że są wakacje i mniej pracowników. Czekamy na wrzesień - pewnie będzie Alpha z prawdziwego zdarzenia.
Odpowiedz
Wersja 12.00 1047

Kod:
http://snapshot.opera.com/windows/bergen_12.00-1047/Opera-Next-12.00-1047.exe
Odpowiedz
Wyszedł kolejny build. Speed dial dostał niezłego kopa...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
bardok206 napisał(a):Wyszedł kolejny build. Speed dial dostał niezłego kopa...


tzn?
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
Nie manp tego bezsensownego wczytywania wszystkichdiali za każdym razem jak otwieramy nową kartę. Wszystko od razu jest załadowane.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
bardok206 napisał(a):Nie manp tego bezsensownego wczytywania wszystkichdiali za każdym razem jak otwieramy nową kartę. Wszystko od razu jest załadowane.


Dobrze że to zmienili. Dało się to wyłączyć i w 11.50 ale trzeba dłubać w ustawieniach. W każdym razie dawno temu zapomniałem o tej niedogodności.

"You will have to edit the skin.ini of your preferred skins and possibly of the standard skin. The line: Thumbnail Busy Image = anims/busy_anim.png should be changed to Thumbnail Busy Image = with no assigned graphic file."
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
Jedyne, czego Operze brakuje to wsparcie dla akceleracji sprzętowej GPU. Jest to już w kompilacji z laboratoriów, ale ciekaw jestem kiedy połączą to z Opera.Next Wink
Odpowiedz
up
Czyli że karta graficzna pomaga wczytywać strony szybciej ? Pomaga procesorowi, o to Ci chodzi?
Odpowiedz
pomaga renderować grafikę tyle tylko że jak na razie nigdzie nie ma to praktycznego zastosowania jedyne strony które to obsługują to strony z testami Tongue
Odpowiedz
Dziś pojawił się nowy build 1065 z pełnym wsparciemECMAScript (JavaScript) 5.1.

Główne zmiany :
CORE-28638 Implement full support for new ECMAScript 5 features
CORE-38784 Native implementation of ECMAScript typed arrays for increased performance
CORE-40275 Implement <video muted>
DSK-343260 Support GTK+3 on Linux
CORE-33418 Update to the Unicode 6.0.0 specification

Link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Nie wiem czy to efekt placebo ,ale jest znaczna poprawa w szybkości wczytywania stonek. Jak to wygląda u was?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
bardok206 napisał(a):Nie wiem czy to efekt placebo ,ale jest znaczna poprawa w szybkości wczytywania stonek. Jak to wygląda u was?


Oj...oj.. jest poprawa i to niesamowita, u mnie to samo, śmiga jak rakieta.
Odpowiedz
no dość fajnie chodzi ta opera teraz
Odpowiedz
na tej ostatniej wersji nie działa strona Opera Mail po zalogowaniu ładuje się bez końca
Odpowiedz
@up
Kiepska sprawa
Krecha za takie coś
Odpowiedz
Czy u Was też np. na Youtube aby aktywować playera trzeba kliknąć? Czy w ustawieniach można to zmienić?
Odpowiedz
Ehhh, przerzuciłem się na FF. Opera ma za dużo bugów, przynajmniej u mnie to zauważyłem. Strony w powiększeniu zamulają, na FF nie a korzystam z tego bo kiedyś popełniłem błąd kupując monitor 21,5 1920x1080 i jest zdecydowanie za mała plamka a nie zamierzam zmniejszać rozdziałki z natywnej na mniejszą. Przy dużej ilości zakładek u mnie potrafi się zawiesić. Zauważalnie zdarzają się jej resety i to na wersji stabilnej. Jedynie korzystam z niej dla "podgląd elementu" dla webmasterów. Więcej błędów nie pamiętam Smile
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
Flash999 napisał(a):Czy u Was też np. na Youtube aby aktywować playera trzeba kliknąć? Czy w ustawieniach można to zmienić?

Nie, wszystko z automatu leci. możliwe że w opcjach masz zaznaczone" włącz wtyczki na żądanie " czy coś takiego.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
W ustawieniach już zaznaczyłem wczytywanie na bieżąco i jest ok. Dalej tylko nie wiem co z tym Youtube...
Odpowiedz
Właśnie wrzuciłem na warsztat tą wersję i widać o dziwo szybsze ładowanie stron - może jakieś usprawnienia, ale też chyba sztuczka iż nie ładuje się wszystko na raz tylko najpierw to co widzimy? Wystarczy szybko przesunąć np. na stronie onetu i tam dalej się ładuje (na moim wolnym łączu widać). Mi nie przeszkadza a nawet pasuje bo najpierw oglądam przecież to co widać na starcie. Nie ładujący się speeddiall za każdym razem = wreszcie! Problemy z flash to chyba nie u mnie. Powiększone strony chodzą pięknie, więc to też nie u mnie.

Zaznaczam iż skopiowałem sobie większość profilu aby nie musieć ustawiać całości pod siebie. Dla mnie jak na pre-alpha może być, jeszcze dłużej po testuje i sprawdzę jak z stabilnością.

Ja mam wczytywanie na żądanie ustawione wszędzie, tylko na yt wyłączone - daje taki spokój od reklam i przyspiesza wczytywanie śmieciowych stron aż miło.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 34 gości