Mozilla Firefox - Temat główny
korbennn napisał(a):Jak się tego pozbyć raz na zawsze?


kliknąć na te 9 kwadracików w rogu? Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
I to wystarczy? Coś mi się jarzy że nie... co więcej, że cały czas jest to w jakiś sposób ''monitorowane'' a chciałbym wyłączyć usunąć w cholerę. Chodziły głosy o tym, że niebezpieczne może się okazać dla posiadacza konta w banku.
Odpowiedz
Można zrobić tak:
1. W pole adresu wpisujesz aboutconfig
2. Znajdź wpis browser.newtabpage.enabledi ustaw jego wartość na false
3. Znajdź wpis browser.newtab.urli usuń jego wartość. Ewentualnie możesz wpisać abouthome , jeżeli chcesz w nowej karcie mieć stronę startową Firefoksa z wyszukiwarką Google.

Oprócz tego warto przynajmniej raz w tygodniu czyścić historię przeglądarki.

Pozdrawiam,
preter
...
Odpowiedz
I o to mi chodziło, extra!

Poinstalowałem różne sugestie, przesada?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Adblock, Configuration Mania, Download Youtube Videos, Fast Dial, WOT, Youtube Unlocker te możesz jeszcze sprawdzić może Cię zaciekawią.
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
A dla lepszego zarządzania kartami i sesjami przeglądarki warto dorzucić Tab Mix Plus

Pozdrawiam,
preter
...
Odpowiedz
korbennn napisał(a):I o to mi chodziło, extra!

Poinstalowałem różne sugestie, przesada?

Jeśli chodzi o przesadę to nie widzę, ale brakuje Ci czegoś naprawdę świetnego w mojej opinii do zarządzania ciasteczkami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
PascalHP napisał(a):Dokładnie, ponadto Chrome zużywa więcej zasobów procesora podczas pracy z Flash Player''em niż Firefox.


Jednoczesnie Flash wyswietlany w Chrome jest wyraznie plynniejszy, wiec tu niestety Firefox daje ciala Sad
Norton Internet Security 2015

Intel Core i5 4690k @ 4.4 GHz
MSI GTX 970
4x4 GB RAM G.Skill 2400 MHz Cl10
Asrock Z97 Extreme4
XFX Pro Series Core 550W
Fractal Design Arc Midi R2
Crucial MX100 256 GB
Windows 10 Pro
Odpowiedz
Nie tyle daje ciała co wbudowany flash w Chrome jest specjalnie zoptymalizowany pod tę przeglądarkę.
Inni producenci nie maja takiego komfortu muszą kombinować sami żeby dobrze działało.
Odpowiedz
Dlatego jeżeli nie potrzeba, lepiej flasha wyłączyć i korzystać z HTML5 gdzie się da. FF na YouTube juz powala na używanie tego zamiast flasha. IMO jest lepiej, dużo szybciej buforuje filmy.

Tapatalk / Nexus 4
Odpowiedz
Na html5 strasznie obciąża procesor.
Odpowiedz
''Download Youtube Videos'' sugerowany wyżej pomoże przy filmach. A co polecicie do mp3?
Odpowiedz
Ja korzystam ze strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Sandboxie
Odpowiedz
Wrzuciłem sobie obok wersji beta również UX. Ok, nieco to podobne do Chrome, ale przynajmniej da się wszystko nadal poukładać.
Nie to jest jednak najważniejsze. Interfejs ma w tej wersji niesamowitego kopa. Responsywność jako w Chrome, z możliwościami Firefoksa (co ciekawe, mam sporo dodatków i wszystkie działają). Naprawdę miłe zaskoczenie, czekam aż australis będzie w Firefoksie standardem.
Odpowiedz
Mozilla Firefox Beta 23.0b8

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
^dzięki!

preter napisał(a):A dla lepszego zarządzania kartami i sesjami przeglądarki warto dorzucić Tab Mix Plus

Pozdrawiam,
preter


Jak wyłączyć ten kolorowy pasek postępu ładowania strony? drażni mnie to i rozprasza. Sam addon ma duży potencjał.
Odpowiedz
korbennn napisał(a):
preter napisał(a):A dla lepszego zarządzania kartami i sesjami przeglądarki warto dorzucić Tab Mix Plus

Pozdrawiam,
preter


Jak wyłączyć ten kolorowy pasek postępu ładowania strony? drażni mnie to i rozprasza. Sam addon ma duży potencjał.

Jaki kolorowy pasek?
...
Odpowiedz
Nad każdą nową zakładką która jest w trakcie ładowania strony pojawia się lekka poświata niebieskawa chyba.
Dodatkowo strony now otwarte mają czerwonawą kursywę dopóki nie świadczącą o ich nie przeczytaniu - też bym to chętnie pożegnał, tylko jak?
Odpowiedz
korbennn napisał(a):Nad każdą nową zakładką która jest w trakcie ładowania strony pojawia się lekka poświata niebieskawa chyba.
Dodatkowo strony now otwarte mają czerwonawą kursywę dopóki nie świadczącą o ich nie przeczytaniu - też bym to chętnie pożegnał, tylko jak?

A pomyślałeś w ogóle o zajrzeniu do ustawień Tab Mix Plusa? :/
Narzędzia > Tab Mix Plus - ustawienia > Wygląd
...
Odpowiedz
Highlight oraz Progress Meter - teraz dokopałem się.

Jaki dodatek do zapisywania sesji oraz rss?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: