Arcabit Internet Security
Zgadza się. Dodaliśmy w pakietach Arcabit i mks_vir nowy moduł, który pokazuje, jak był utylizowany system w kilku ujęciach czasowych. Będziemy ten moduł rozwijać w kierunku audytu sieci - w administratorze/konsoli mks_vir można już teraz zestawić wydajność maszyn w sieci i zobaczyć, gdzie ewentualnie warto dorzucić zasobów.
Odpowiedz
Zauważyłem ostatnio...co nie znaczy, że to jakieś ostatnie zmiany Smile...w pakietach pojawiają moduły wydajności albo konserwacji systemu. W chińskich aplikacjach to niemal norma od wielu lat, ale teraz pojawia się coś takiego w produktach z innych regionów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Jeszcze może w ramach uzupełnienia wspomnimy, że nowy moduł raportuje również zgłaszane przez dyski błędy, mogące w skończonej perspektywie czasowej prowadzić do awarii i utraty danych.
Odpowiedz
O to, to...ten moduł moniturujący dysk jest bardzo przydatny. Właśnie zamontowałem nowy dysk i zaraz skontrolowałem , czy wszystko gra.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
U mnie jest czerwony trójkącik przy 'Reallocated sector count'. Bać się?
Odpowiedz
Jeśli systematycznie robisz kopię ważnych plików to strachu nie powinnaś mieć (niezależnie od ilości świecących się trójkącików). Jednak masz temat do przemyślenia i zaplanowania przyszłości Wink
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Ten alert oznacza, że dysk musiał podmienić niektóre sektory na sektory z puli zapasowej. Generalnie warto pomyśleć o zmianie dysku, gdyż jeśli wartość parametru zacznie rosnąć, to w bliskiej perspektywie dysk "padnie". I oczywiście - tak jak napisał A11-11Q - trzeba mieć kopie zapasowe danych. Zachęcamy również do wygenerowania audytu systemu - sprawdzimy dokładnie, co się dzieje.
Odpowiedz
(18.05.2020, 07:29)Arcabit napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ten alert oznacza, że dysk musiał podmienić niektóre sektory na sektory z puli zapasowej. Generalnie warto pomyśleć o zmianie dysku, gdyż jeśli wartość parametru zacznie rosnąć, to w bliskiej perspektywie dysk "padnie". I oczywiście - tak jak napisał A11-11Q - trzeba mieć kopie zapasowe danych. Zachęcamy również do wygenerowania audytu systemu - sprawdzimy dokładnie, co się dzieje.
 Sprawdziłam ten dysk chkdsk'iem i faktycznie - zaczął szwankować. Teraz mam już nowy Smile Mam sugestię, żeby taka informacja o błędach dysku wyskakiwała np. obok ikony.
Odpowiedz
(22.05.2020, 17:11)karola napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 Mam sugestię, żeby taka informacja o błędach dysku wyskakiwała np. obok ikony.
Albo, po zakończeniu skanowania, w raporcie: "Kondycja dysku znakomita". Oczywiście jeśli da się te dane sprytnie wyłuskać. Użytkownicy, szczególnie ci nowi, którzy właśnie pobrali wersję próbną i odpalili skanowanie krzykną: "łał, ten program sprawdza dysk pod każdym kątem!"
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Macie rację jak Arcabit mógłby rozwinąć ten moduł
Odpowiedz
(23.05.2020, 23:50)LiberumVETO napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Macie rację jak Arcabit mógłby rozwinąć ten moduł

Wiemy  Grin Zrobimy  Grin
Odpowiedz
Zawsze Arcabit mógłby zrobić ochronę odośnie dostępu do mikrofonu czy kamerki.
Ja mam wykłady online w zaku, wyłączyłem kamerę przez menager urządzeń
Odpowiedz
Moduł kontrolujący dostęp do kamery i mikrofonu mamy w sumie zrobiony. Wymaga jeszcze osadzenia w pakiecie i pewnie nam się jeszcze z tym trochę zejdzie. Tymczasem np. w mks'ie stosujemy rozwiązania sprzętowe  Cool :

[Obrazek: zas01.jpg][Obrazek: zas02.jpg]
Odpowiedz
a z mikrofonem ?? Grin
Odpowiedz
(24.05.2020, 10:24)LiberumVETO napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a z mikrofonem ?? Grin

Podgłaśniamy radio  Grin A tak na serio, to mikrofon już programowo  Grin
Odpowiedz
rzeczywiście kamerkę można wyłączyć w menaderze lub zakleić , gorzej z mikrofonem tylko ,,sterownik,,
Odpowiedz
albo odpiąć od kompa gorzej jak ktoś ma mikrofon wbudowany Grin
Wtedy jedynie HIPS/SRP i oczy dookoła głowy i ze 4 pary na dupie...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
z pc odłączy , lipnie z laptopem Grin
Odpowiedz
(24.05.2020, 10:23)Arcabit napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Moduł kontrolujący dostęp do kamery i mikrofonu mamy w sumie zrobiony. Wymaga jeszcze osadzenia w pakiecie [...]

Super. Tylko takie sterowanie sprzętem dobrze, żeby było pod ręką, łatwo dostępne. A właściwie pod palcem, w menu ikonki programowej. Otwieranie okna głównego i grzebanie w opcjach zajmuje czas. Tak samo sprawdzanie jaki jest aktualny stan ustawień (czy poprzednio ustawiony) też pochłania czas/klikanie. Jakiś rodzaj podglądu w menu szybkiego dostępu, jakieś suwaki? Ewentualnie wkomponować w oknie głównym , na pierwszej planszy. Szybki dostęp/podgląd byłby zaletą.
Często korzystam z opcji: " Blokuj transmisje strumieniowe (audio/video).
[Obrazek: Arcabitnowafunkcja1.jpg]

Super opcja ale trochę problematyczna ze względu na ergonomię obsługi. Trzeba się do niej "dokopywać". Często się zdarza, że nie pamiętam jaki był stan ustawienia wczoraj, gdy wyłączałem kompa. No taki czynnik ludzki Smile
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
Po dzisiejszej aktualizacji Windows 10, mks nie ładuje się , lub ładuje się w nie skończolność ... Sad

Jednak się załadował po 5 uruchomieniach laptopa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości