Zestawy zabezpieczające użytkowników
Ja tam wole żeby program w ram szedł a nie w procka po to są ramy.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
RAM/CPU jest po to żebyś Ty z niego korzystał do swojej pracy i rozrywki a nie antywirus do nicnierobienia na Maku Craze
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
jak ma pamieć podręczną kisić na dysk, cpu a ram to zdecydowanie wole to 3.
A to że dany program to zasobożerna świnia to zmienić soft ale zużycie ram a spowolnienie pracy systemu 2 osobne fakty chodź ludzie myślą że jak program bierze więcej ram to komp wolniej chodzi -,-
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Pamięć podręczna pamięci podręcznej nierówna, bo jednak chciałbym mieć RAM zbudowany z pamięci statycznej jak pamięci podręczne procesora (sprzętowo).

Reszty nie rozumiem. Jakieś mącenie kaduceuszem.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz
Lubię, jak coś się dzieje, więc zmiana na Viście i w pewnym sensie powrót do korzeni Smile Od wczoraj
- Dynamic Security Agent
- NVT ExeRadar Pro
- Tiny Watcher
- Shadow Defender
- skanery na żądanie - EEK, Crystal Security.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(04.07.2017, 10:08)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja miałem, raz na jakiś czas był BSOD.

Zdaje się jak się pojawieniem na forum to jednym z moich problemów był fochający Keiro na XP (BSOD i czasowe rozłączanie internetu).
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Jak ja nie lubię doskonałych rzeczy...takie rzeczy po jakimś czasie stają przewidywalne do bólu...i wtedy zaczynają być nudne. SpyShelter jest stałym składnikiem moich zestawów i chyba właśnie staje się dla mnie taki "przewidywalny"...zaczynam grzebać po swoich archiwach i wyszukiwać jakieś starocie, które kiedyś mnie intrygowały, ale z jakiś powodów je porzucałem na rzecz innych aplikacji. Miałem DSA, bo go lubię jak mało który program, ale musiałem go wyinstalować, bo nijak nie udało mi się go skłonić, żeby przestał blokować mi skaner w urządzeniu Brothera - działał tylko wtedy, kiedy DSA był zamykany mimo reguł...chyba dobrych.
Teraz znów wróciłem do Look'n'Stop i GeWall...obydwa są kapryśne na Viście, ale może o to właśnie chodzi? Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
U mnie 2 dni temu naszły pewne zmiany.
Z racji tego że przez SSFW jest jeszcze nie kompatybilny z w10 x64 a przynajmniej na mojej maszynie zastąpiłem go zestawem od scottiego czyli Winprivacy Winpatrol oraz WAR.

HIPS z Zaporą został zastąpiony Anty-Exe + HIDS + Zapora (bardziej szczegółowa w porównaniu do SpySheltera oraz ma logi) do tego WAR który monitoruje zmiany w plikach.

W sumie patrząc na to porównanie bardziej mi się podoba jedynie martwi mnie brak szyfrowania, a jednak nie Craze
Włącze sobie szyfrowanie od zemany Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(27.07.2017, 21:36)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W sumie patrząc na to porównanie bardziej mi się podoba jedynie martwi mnie brak szyfrowania, a jednak nie Craze
Włącze sobie szyfrowanie od zemany Grin
Jeśli chodzi o szyfrowanie to być może dobrym pomysłem byłoby skorzystanie z Riot Isolator (np. wersja portable uruchamiana w autostarcie). Kiedy testowałem go w styczniu antytestem od SS oprócz szyfrowania klawki, w odróżnieniu od ZAL chronił przed zrobieniem zrzutu. Oczywiście wykazywał zdecydowanie mniejszy apetyt na RAM niż ZAL.
Przy okazji co kryje się pod skrótem WAR. Na urlopie jestem i nie chce mi się rozgryzać. Smile
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
A jakie funkcje anty-exe mają programy, które teraz masz? Pytam, bo jestem ciekaw, który z nich.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(07.08.2017, 12:42)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dzięki. Znak czasów. Smile Sam dołożyłem wygranego w konkursie AppCheck Pro, chociaż mam nadzieję, że nie będę miał okazji sprawdzić go w boju.
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz
Wczoraj "stuningowałem" zestaw na XP czyli najważniejsze
- usunąłem SpyShelter Premium
- przełączył Shadow Defender w tryb permanentnego (włączanego po restarcie) stanu wirtualizacji
- NVT ERP w trybie "lock down" czyli automatyczne blokowanie wszystkiego spoza WL
Czemu tak?...na XP teraz dzieją się "cuda" z coraz częstszym brakiem zgodności aplikacji i ich aktualizacji i SS okazała się ze względu na ciągłe monitorowanie zbyt dobry i szczegółowy.  ERP pozwala mi blokować...mam taką nadzieję...nieznane procesy i ich akcje, a SD w ciągłym trybie SM cofa ewentualne niekorzystne zmiany.
Zestaw wygląda więc tak
zapora  - Kerio 2.1.5
anty-exe - NVT ERP
wirtualizacja - SD w stałym trybie wchodzenia w SM
i tyle w tle...na żądanie ze 2-3 skanery i Keriver 1-Click do backupu systemu co jakiś czas.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
To ja wywaliłem MBAM z ochrony w czasie rzeczywistym na tylko skan na żądanie
i dodatkowo zainstalowałem SecureAPlus z promo na 2 lata i tak oto mam 2 zacne multi skanery.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Na XP zmiana...zestaw jest oldskulowy czyli
zapora - Kerio FW 2.1.5 Free
HIPS/BB - System Saferty Monitor (full beta)
wirtualizacja - Shadow Defender
Powrót do korzeni w całej krasie...lekko i mniamniuśnie Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Witam
Mój mały pakiecik składa się z Kaspersky Internet Security, SecureAPlus, Ransomfree
Eset Internet Security + CatchPulse
Odpowiedz
Cześć..."cieniu" Smile KIS ma wystarczająco dużo w sobie możliwości m.in. ant-exe z tego co gdzieś czytałem...nie używam tego pakietu, więc nie mam pewności...ma też ochronę anty-ransome. SAP jest fajną wielofunkcyjną aplikacją, ale wg mnie to "dwa grzyby w barszcz" Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
(01.12.2017, 20:03)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cześć..."cieniu" Smile KIS ma wystarczająco dużo w sobie możliwości m.in. ant-exe z tego co gdzieś czytałem...nie używam tego pakietu, więc nie mam pewności...ma też ochronę anty-ransome. SAP jest fajną wielofunkcyjną aplikacją, ale wg mnie to "dwa grzyby w barszcz" Smile

Jak ma mocny PC to czemu nie ? Smile
Odpowiedz
@Tibu 11
mój zestaw to zabytek, ale wszystko ogarnia Cool
intel q6600 3 GHz, 8 GB ram, radeon 370
Eset Internet Security + CatchPulse
Odpowiedz
W sumie dawno nie pisałem więc... obecnie tylko zapora systemowa Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości