Comodo Internet Security
Czyli podczas normalnej pracy wszystko dziala OK, ale skan i troche aktualizacja daje sie we znaki?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Dokładnie , podczas pracy wszystko w normie , zarezerwowane ok 150-180mb w użyciu ok 15-20 czyli malutko.Ogólnie na moim lapku odczucia są bardziej pozytywne niż przy NIS .
Morphiusz, ale defense+ jest tak samo skuteczny jak na x86 ,czy tylko bardziej skuteczny niż był do tej pory?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
facecik napisał(a):Morphiusz, ale defense+ jest tak samo skuteczny jak na x86 ,czy tylko bardziej skuteczny niż był do tej pory?


Trudno mi powiedzieć. Na pewno jest to krok do przodu w ochronie systemow x64 bitowych i zapewne jest to przynajmniej ochrona mocno zblizona.
Taka Zemana nie przechodzi wlasnych leaktestow na x64, CIS przechodzi CLT 340/340

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Wydaje mi się, że CIS wrzuca w pamięć plik z definicjami, żeby mieć do nich szybszy dostęp Smile Stąd ta RAMożerność. Mogę się mylić...
Microsoft Security Essentials | Windows 7 Firewall | KeyScrambler Personal | Malwarebytes' Anti-Malware | Hitman Pro
Odpowiedz
Dziwna sprawa z tym CIS-em , bo jak przeskanowałem wczorajszą paczkę to wynik 62/110 taki jak wczoraj, ale jak wypakowałem na aktywnym AV to tyle samo wykrywa a po przeskanowaniu z prawokliku wykrywa dodatkowo nowe zagrożeniawynik 84/110.
Odpowiedz
Wczoraj był wynik 82/100 , skan z prawokliku, następnieDefense+>nierozpoznanene pliki>dodaj folder> dodajesz ten z paczki ,skanujesz go, to co wykryje w chmurze jako podejrzane usuwasz(sam to zasugeruje) i podajesz wynik, teraz jest prawidłowo.

Edit: dziś jest więcej, bo te co zostawia , przesyłam na Valkyrie Comodo , analiza, jak malware, to szybko dodają szajs do bazy, oprócz tego zarzucam bezpośrednio na serwer ftp Comodo, więc wyniki są lepsze, bo baza się rozrasta.
Odpowiedz
Jak ustawić CIS żeby przeszedł test CLT , bo w żaden sposób nie może u mnie go zaliczyć .Max to 320/340.
Odpowiedz
Wylaczenie piaskownicy automatycznej badz ustawienie jej na wysoki poziom ograniczania.
Ktore testy sa oblewane?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
morphiusz napisał(a):Wylaczenie piaskownicy automatycznej badz ustawienie jej na wysoki poziom ograniczania.
Ktore testy sa oblewane?


Piaskownica jest wyłączona bo już pamiętam jak kiedyś na CIS to testowałem , ale niezależnie od ustawień Defense+ dwa testy są oblewane,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a te 3 lądują w zaufanych plikach CIS-a

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Jak skonfigurowany jest firewall?
BTW Ta konfiguracja daje najwięcej ochrony, ale nie ma co panikować.
BTW2 Bo zmianie konfiguracji w tray wszystkie ustawienia sa resetowane.


Załączone pliki Miniatury
   

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Ja używam samego firewalla bez D+, konfig. firewall security i zużywa ok 30-35MB. Czyli tak sobie, ale na szczęście nie czuję spowolnienia systemu, czy internetu. No i interfejs podoba mi się baaardzo Smile
Odpowiedz
A o tym zapomniałem Wink zaraz sprawdzę czy na proactive zaliczy bo miałem default czyli internet security.
A tak swoją drogą byłbyś uprzejmy mi naświetlić różnicę między tymi trybami ?
I jak zależność komunikatów od defense + ma się do pracy w tych trybach.Czy jest uzależniona ustawieniem samego tryby defense+ czy także tryby całego pakietu.

edit: w trybie proactive zalicza test bezproblemowo nawet w trybie clean pc , oczywiście sandbox wyłączony.
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
morphiusz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



tak tak czytałem to trochę, ale nie do końca rozumiem bo mój angielski jest daleki od doskonałego .
Odpowiedz
Internet Security - umiarkowana konfiguracja, chronione sa wiekszosc elementow krytycznych - w pelni wystarczajaca, jak mozna zobaczyc na testach Youtube (deafultowe ustwienia, a comodo nigdy jeszcze nie przepuscilo niczrgo powaznego).

Proactive to najsilniejsza ochrona, *pelne bezpieczenstwo* chronione sa wszystkie obszary .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
W trybie proactive CIS zadaje o wiele mniej pytań a więcej domyślnie blokuje, przynajmniej przy teście CLT.
Odpowiedz
Zablokowal wszystko? Tongue

Tu jakbys mial problem, ktory opisywales wczesniej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Niech ulepszą lekko av, zrobią ten świetny piasek w v6, utrzymają poziom firewalla i def+ i będzie pakiet marzenie. Jakby porównać np wersje 4 is do tej teraz to niebo a ziemia. Białe listy ,mało zapytań ( konf. is)a jak są t bardzo czytelne. Ładnie.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
morphiusz napisał(a):Zablokowal wszystko? Tongue

Tak, i w zasadzie tylko 4-5 pytań i 340/340
Odpowiedz
Nowa wersja działa bardzo dobrze, nie spowalnia komputera, program na ustawieniu Internet Security nie zadaje dużo pytań. Instalator wygląda trochę jak w produktach Symanteca (to dobrze), interfejs przejrzysty. Aktualizacja już nie spowalnia komputera. Bardzo dobry pakiet internet security.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 10 gości