ProtonMail
#1
Niedawno otwarta beta publiczna nowej poczty, o której niusa sprzedał mi kolega - koder stronek i takich tam Wink
W dużym skrócie ma to być poczta o wysokim stopniu prywatności, a zarazem prosta w obsłudze. Konkretnie:
-2 hasła - pierwsze z dostępem do skrzynki, drugie do szyfrowania-deszyfrowania wiadomości;
-Serwer nie przechowuje klucza szyfrującego, tylko zakodowane informacje;
-Oparte o szwajcarskie prawo prywatności itp.;
-Stworzone m. in. przez pracowników CERN (stąd nazwa)
-0 śledzenia, ciasteczek itp...

Więcej tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W sumie nigdy nie badałem tematu superbezpiecznych skrzynek, ale to, na pierwszy rzut oka, wygląda fajnie. Co wy na to?
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#2
Jeśli rzeczywiście będzie tak jak piszesz, bez haczyków to będzie super.
Odpowiedz
#3
Mam konto od jakiegoś czasu i jest naprawde nieźle. Problem to limity. Za free mamy tylko 100 MB i max. 500 wiadomości w miesiącu.
Odpowiedz
#4
Że może przyjść czy że możesz wysłać?
Odpowiedz
#5
Dobra. Rejestruję się, a tam nie widzę prośby o wpisanie hasła, konto założone. Niestety na maila mojego nic nie przychodzi a, w logowaniu potrzebne jest hasło? Czy coś przeoczyłem? Jak mam się zalogować?
Z góry dziękuję za pomoc ( Beer )

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Nie założyłeś konta, zarezerwowałeś tylko taką możliwość, to kiedy i czy w ogóle udostępnia ci skrzynkę zależy od nich.
Odpowiedz
#7
zord napisał(a):Nie założyłeś konta, zarezerwowałeś tylko taką możliwość, to kiedy i czy w ogóle udostępnia ci skrzynkę zależy od nich.
Dzięki zord None

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Korzysta ktoś z tej poczty, jakie wrażenia? Warto się nią w ogóle zainteresować? Jak wypada w konfrontacji z Lavaboom?
Odpowiedz
#9
Face napisał(a):Warto się nią w ogóle zainteresować?
Pewnie, że tak.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Generalnie lipa żeby dostać skrzynkę trzeba mieć wielkie szczęście lub zapłacić, ja czekam juz kilka tygodni i nic.
Odpowiedz
#11
Właśnie otrzymałem email z informacją, że już mogę się zalogować na pocztę protonmail. Już prawie o tym zapomniałem, a tu taka niespodzianka Wink
Odpowiedz
#12
A ja dostałem już dwie takie wiadomości Wink
Odpowiedz
#13
A ja zapomniałem o tym Tongue

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
A z ciekawości założyłem sobie poczte ciekawe kiedy mi postawią poczte o ile postawią Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#15
Zaczynają rozsyłać. Dzisiaj "przeleciałem" po e-mailach i mam już 5 aktywnych kont w tym jedno, które myślałem, że zagubiłem gdzieś, a było dla mnie ważne.
Odpowiedz
#16
zarezerwowałem @ o 09:56 i zobaczymy po ilu dniach , godzinach dostane odp o założeniu @
Odpowiedz
#17
Nie tak prędko xd Ja dostałem po 3 mies? Mam od 23 lis , ale jeszcze z niej nie korzystam działa sobie Grin
Odpowiedz
#18
Osoby które mają, już konto, mogą coś więcej szepnąć ?
Nawet na PW mi jak wolą.
Odpowiedz
#19
Ja mam w niej:

Wielkość skrzynki - 1GB

Maksymalnie 2000 wiadomości na miesiąc.

Tu więcej o ProtonMail -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

HitmanPRO
"Distrust and caution are the parents of security" - Benjamin Franklin
Odpowiedz
#20
@up chyba kupił wczesny dostęp Smile

Ja czekałem bez kupna 3 mies i mam 1k/mies i tylko 500mb (wydaję mi się że wcześniej było 100/200 xd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości