Windows 10 - Temat główny
@lukasamd
Tak to jest z ludźmi. Książke przeczytam. Przyda się. Napisałeś kilka artykuł na dobreprogramy.pl, które mówiły o Windows 10 i praktykach M$ .(przesyłam +) Bez urazy, ale ile płacą za artykuł na dobreprogramy?(pisz pw)


Korporacja to korporacja. Ona została stworzona dla zysków. Nie masz wobec niej długu, nawet gdy jesteś piratem komuterowym. Media, reklamy, szkoła, praca nawet częściowo internet ogłupia społeczeństwo do granic. Ludzie tracą zdolność myślenia, ambicje.


Strony o bezpieczeństwie nie są idealne.
Safegroup to ciekawa strona ,ale:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ghostery wskazuje tropiciela w postaci Google Analytics.
Przycisk malware nie rozwija /zwija sie bez javascript.
Boty od Google, Yandex, Bing, Baidu latają po stronie.
Odpowiedz
(03.09.2015, 16:49)koxfx napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@lukasamd
Tak to jest z ludźmi. Książke przeczytam. Przyda się. Napisałeś kilka artykuł na dobreprogramy.pl, które mówiły o Windows 10 i praktykach M$ .(przesyłam +) Bez urazy, ale ile płacą za artykuł na dobreprogramy?(pisz pw)

koxfx, swoje prywatne sprawy załatwiaj również kanałem prywatnym. Mam nadzieję, że nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam podjął się napisania PW.

Niech ten wątek będzie dalej związany z Windowsem 10, a wszelkie uwagi do safegroup.pl proszę kierować tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


PS
Przejmowanie się ludźmi tracącymi zdolność myślenia i ambicje, to chyba objaw społecznej słabości Wink Trzeba umieć zadbać o siebie i pomagać najbliższym, więc przestańmy w końcu mówić o tym, jak to Microsoft nami wszystkimi manipuluje. Mamy również dział Linux:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Może niewiele się tam dzieje, bo większość użytkowników woli korzystać z upośledzonego i śledzącego wszystkich Windowsa, aczkolwiek zachęcam do zapoznania się z tematami.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
Świeże linki:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Pewnie opóźnienie update, aby dopracowali poprawki w Edge. Niemniej update bardzo potrzebny jest, bo na razie W10 jest mocno niestabilny w porównaniu do W8 i W8.1, czy nawet 7.
==
I znowu błąd w Windows10:
"Błąd krytyczny. Menu Start i Cortana nie działają. Spróbujemy rozwiązać ten problem po następnym zalogowaniu."
Nawet Windows Millennium mi się tak swojego czasu często nie wywalało jak ta Dziesiątka. Wiem, że pomoże przywrócenie systemu do ostatnio utworzonego punktu przywracania, ale może ktoś zna inny sposób by to naprawić? Bo ile razy można przywracać system lub go odświeżać?Sad
===
I kolejny problem który chcę rozwiązać. W menadżerze zadań jest w Procesach "Wyszukiwarka". Gdy daję zakończ proces to po sekundzie uruchamia się ona z powrotem. Zakończenie usługi Windows Search nic nie daje - co wydawało mi się logicznym powiązaniem. Jak można wyłączyć ten proces Wyszukiwarka - od jakiej usługi on zależy?


Załączone pliki Miniatury
   
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
(26.08.2015, 14:23)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@tommyklab ale masz się czego obawiać? Bo reagujesz z taką alergią że tragedia Smile

Alergia? Forum traktuje o bezpieczeństwie. Więc nazwałbym to osobistym bezpieczeństwem.

Nie mam się czego obawiać, ale osobiście sobie nie życzę, aby poprzez system (Win10) czy poprzez przeszczepione łatki telemetryczne też do systemów Win7, 8.1, cokolwiek bez mojej zgody było wysyłane. Wszystko. To jest cała filozofia.

Już przy pojawianiu się pierwszych chmur internetowych mówiłem, że jest po prywatności (a po latach wychodzi, że sobie skanują i mają dostęp do wszystkiego, łacznie z email jak w przypadku google (może oprócz dobrze zahasłowanego np. 7-zipa)).
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
@tommyklab tylko zdajesz sobie sprawę że za kilka-kilkanaście lat:
Będziesz miał wszyty chip który będzie wysyłał informacje o twoim stanie zdrowia do lekarza/ubezpieczyciela?
Będziesz nosił przy sobie dowód z biometryczną informacją o tobie?
Całkiem możliwe że będziesz miał wszczep mózgowy pozwalający na komunikację bez użycia telefonu?
Będziesz miał protezę która będzie aktualizować sterowniki i wysyłać dane statystyczne poprzez internet?

Wymieniłem tylko technologię które są dziś rozwinięte na tyle by mogły być używane.
Odpowiedz
Brrr, aż tak źle będzie? Jak dożyję to będę opóźniał z wdrożeniem jak tylko się da Tongue A jak nie to pozostaje wypad na Madagaskar, albo Kostarykę, Ekwador Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
Windows powinien mieć zamieszczone w tytule "Windows X beta ever"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@tommyklab
Trzeba protestować. Niekorzystne zmiany cofać. Zastąpienie/"ulepszenie" części ciała mechanicznymi protezami/implantami to prosta droga do nieszczęścia.
(Deus Ex)
Odpowiedz
(07.09.2015, 15:05)tommyklab napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Brrr, aż tak źle będzie? Jak dożyję to będę opóźniał z wdrożeniem jak tylko się da Tongue A jak nie to pozostaje wypad na Madagaskar, albo Kostarykę, Ekwador Smile
Nie polecam Nigerii, bo tam mają już dowody biometryczne, więc z deszczu pod rynnę Grin

Mam jeszcze jeden problem z Windows10. Zrobiłem przywracanie systemu aby pozbyć się błędu z menu Start i Cortana, ale przywracanie spowodowało, że nie każdą aplikację da się odinstalować, bo brakuje jakiś plików danej aplikacji - głównie pakietu językowego:/ Czy wam też tak często pojawia się błąd krytyczny "Menu Start i Cortana nie działają"?? Losowo też po jakimś czasie używania komputera blokuje się pasek zadań, i nie można kliknąć Start, czy nawet zmienić głośności LPM. O dziwo można klikać na pasku PPM i działa poprawnie. Myszkę mam sprawną..
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
Narzędzie do usuwanie złośliwego oprogramowania... Za czasów Windows 7/8 zawsze ukrywałem tę aktualizację, a jak sprawa ma się tutaj? Nie można tego ominąć?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Część ludzi wie co czyni. Widać to w statystykach instalacji.(wzrost spowalnia, czekam na zahamowanie)
Odpowiedz
Ja podejrzewam, że ta "część ludzi" to osoby, które nie wiedzą za bardzo o co całe zamieszanie i co znaczy "zarezerwować swoje uaktualnienie" w tym dziwnym komunikacie. A uwierzcie, takich osób jest spoooro Smile a jak ktoś z tematem był zaznajomiony, to znajdował się właśnie w tych pierwszych kilkudziesięciu milionach.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@nikita
Świadomego użytkownika czasem ciężko znaleźć. Marketing robi swoje.
Odpowiedz
Kurde ciągle czuję niedoróbki w tym systemie, ciągłe dziwne przycinki. Nie czuć tej płynności którą ma Win8.1 oraz tej spójności z Win 7 w menu/ustawieniach. Ostatnio zainstalowałem Manjaro i znowu ciągnie mnie do pingwina w codziennym życiu, tylko ostatnio sporo gram w gry których na nim nie uświadczę.

Niech oni wreszcie wydadzą to SP1, aby dało się normalnie z tego korzystać.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Treshold 2 bodajże, nazewnictwo im się pozmieniało Wink

Notatka od nikita, 14.09.2015 12:47:

M'cin, zmień ten podpis, bo potrafi zmylić Wink

Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@lukasamd +++
Odpowiedz
Szpiegujo hejtujo i są kliki na dp Wink
Odpowiedz
Wszystko ma swoje powody.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dbajmy lepiej o prywatność.
Odpowiedz
@zord:
Też jesteś z grupy osób, którym można dawać milion argumentów, a nadal nie dostrzegają tego, co MS poczynia tylko dlatego, że dostały coś "za darmo"? Smile
Jakby nie na DP, poleciałoby na mojego osobistego bloga (nie na DP), z taką samą treścią.
A kliki znaczenia nie mają, nie jestem rozliczany ani za komentarze, ani za wyświetlenia, ani za ilość materiałów.
Odpowiedz
A możesz napisać jakie dokładnie informację osobiste są zbierane ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości