Windows 10 - Temat główny
Pingwiniarze mówią to o Windowsie od... Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Windows 10 Insider Preview - Build 10565:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wersja PL
Windows 10 Insider Preview (x64) - Build 10565:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Windows 10 Insider Preview (x86) - Build 10565:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Wie ktoś jak przerwać instalację z 7 do 10?
Odinstalowałem aktualizację KB3035583 (+2 inne) i jestem na etapie "wiszącej" aktualizacji, czekającej na ponowne uruchomienie. Odinstalowuje ją, system wstaje jako 7, ale ma już pliki ściagnięte(?) i co jakiś czas uruchamia mi się okno do instalacji na Win10 z dwoma opcjami: "odłóż instalację" (max 3 dni) lub "instaluj teraz". Nie ma opcji anuluj, przerwij, ani sp...
[...]
--------------
Uwaga:
Ostrzegam w tej sytuacji przed próbą uruchomienia w trybie awaryjnym. U mnie wystąpił błąd w pliku rozruchowym. Bez formatu partycji rozruchowej system nie był w stanie niczego naprawić. Nie zadziałał bootrec/fixmbr, fixboot ..
Po formacie partycji rozruchowej system powrócił z punktu przywracania.
Odpowiedz
Jak tam ma się po tych 2 mies 10? Co prawda widziałem u Siebie ale po 2 dniach wywaliłem Grin Dziwnie chodził, uruchamiał długo oraz wyłączał itd Grin
Odpowiedz
U mnie śmiga bez problemów od miesiąca. Wcześniej robiłem 3 formaty ale 1 przez update z 7, potem 2 razem chodził dobrze do update i coś się zawiesiło, a teraz już śmiga i 0 problemów ze stabilnością.
Windows 10 Home  64Bit | Firefox (uBlock) | Bitdefender

SYSTEM|PRZEGLĄDARKA|BEZPIECZEŃSTWO
Odpowiedz
U mnie "dziesiątka" bez żadnej reinstalacji. Początkowo były problemy, a dziś wszystko działa (z tych rzeczy co używam, bo np. nie korzystam z VPN, a tam były problemy), włącznie z GTA IVSmile I osobiście mam wrażenie że gry chodzą ciut płynniej, mimo że wcześniej nie było z nimi problemu.
Również sam system przestał mieć problem: "Menu Start i Cortana nie działają. Spróbujemy rozwiązać ten problem po następnym zalogowaniu.", który wcześniej strasznie irytował. A uruchamianie i wyłączanie systemu od początku było u mnie szybkie, więc czegoś pewnie nie doinstalowałeś w sterownikach.. może brakło kompletu sterowników Intela do obsługi pamięci? Wg mnie jest już dobrze, nawet z Edge czasami korzystamSmile
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zmiany,zmiany oraz zmiany. Większy update.
Odpowiedz
Czyli jeszcze trochę można poczekać, aż połatają jeszcze więcej. Mam nadzieję, że pojawią się oficjalne obrazy od MS z dodanymi poprawkami. Dx12 jak nie ma, tak nie ma, więc największa zmiana dla graczy bez znaczenia. Dobrze, że dali przyjęcie klucza z starszych systemów, ale poczekam i zobaczę jak to będzie działać z kluczami OEM głównie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
(22.10.2015, 18:23)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dx12 jak nie ma, tak nie ma
Gier nie ma, bo w Windowsie masz drivery DX12.
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
(22.10.2015, 20:07)gravity1287 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(22.10.2015, 18:23)buri napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dx12 jak nie ma, tak nie ma
Gier nie ma, bo w Windowsie masz drivery DX12.

Chodziło mi o gry, a cóż innego może zachęcać do tego systemu.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po aktualizacji BIOS można stracić status aktywacji.
Odpowiedz
(23.10.2015, 16:23)koxfx napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po aktualizacji BIOS można stracić status aktywacji.

Tam w tekście jest coś takiego: "Jeżeli Windowsa 10 używaliśmy dłużej niż miesiąc, to klucz instalacyjny poprzedniego wydania dla usługi aktywacyjnej stał się nieważny, tak więc jest ślepą uliczką." A przecież na powrót do poprzedniego systemu był dłuższy czas. Ciekawe czy aktualizacja UEFI tak samo zadziała?

@buri
jak to co może zachęcać do zmiany poza DX12.. Chociażby:
- dłuższe wsparcie systemu?
- rozbudowa funkcjonalności w porównaniu do 8/8.1.
- wbudowana obsługa wirtualnych pulpitów
- wymuszone aktualizacje: heh, dla mnie to zaleta, bo jak masz kogoś, komu musiałeś ciągle aktualizować komputer, a taka osoba zawsze odrzucała aktualizacje, bojąc się że coś popsuje, to lepiej niech się sam aktualizuje bez pytania
- płynniejsze gry - może to efekt placebo, ale wątpię, bo podczas gier online odczuwam brak mikrolagów, gdzie miałem je na 8.1 i 7 (komputer o tej samej konfiguracji).
- darmowa aktualizacja - wiele osób które znam mogłoby kupić nowy system, ale wykorzystali opcję aktualizacji za darmo, bo po co przepłacać?
- jakby nie patrzeć "dziesiątka" przestała mi gadać z różnymi serwerami w przeciwieństwie do tego, co było na początku, gdzie praktycznie nie było minuty bez wysyłania pakietów, i teraz jest całkiem, całkiem znośna i udana, a jak będzie update listopadowy, to tylko czekać na nowościSmile
Można też skusić się na aktualizację aby poznać "nowości" i sam systemem, a nie świecić oczami jak się pierwszy raz go na oczy zobaczySmile
SpyShelter Firewall + EMSISOFT Internet Security + McAfee WebAdvisor
Odpowiedz
(23.10.2015, 19:05)gravity1287 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- wymuszone aktualizacje: heh, dla mnie to zaleta, bo jak masz kogoś, komu musiałeś ciągle aktualizować komputer, a taka osoba zawsze odrzucała aktualizacje, bojąc się że coś popsuje, to lepiej niech się sam aktualizuje bez pytania
Zdaje się, że Win 7 domyślnie miał włączone aktualizacje automatyczne... Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
Win7 ma domyślnie właczone aktualizacje automatyczne i to razem z opcją instalacji. Na dodatek nie wystarcza wyłaczyć to raz, o czym dowiedziałem się kiedy zobaczyłem to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ktoś wie jak się tego pozbyć?
Odpowiedz
Ja zawsze ustawiałem powiadamiaj ale nie instaluj i nigdy takich problemów nie miałem.
Z W10 nie da się opóźnić instalacji?
Odpowiedz
(24.10.2015, 12:52)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja zawsze ustawiałem powiadamiaj ale nie instaluj i nigdy takich problemów nie miałem.
Z W10 nie da się opóźnić instalacji?

Można max do 3 dni, potem znowu do 3 itd.
Odpowiedz
Zablokować w firewallu Windows Update Tongue
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
A nie lepiej mieć aktualnego Windowsa i blokować wszystko prócz update?
Odpowiedz
Hmm.. to jeszcz czy tworzycie jakieś specjalne reguły czy tylko ograniczacie się co można w systemie?
Odpowiedz
Wskoczyły dwie łaty: (KB3106932):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i (KB3105210):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości