BitDefender Internet Security
Kto wie kiedy wyjdzie BitDefender 2014 po Polsku
Odpowiedz
tommig1983 napisał(a):Kto wie kiedy wyjdzie BitDefender 2014 po Polsku


Właśnie ukazała się polska wersja Bitdefender''a 2014. Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Zgarnąłem ostatnio za darmo na rok pakiet BD Total Security. Możecie mi powiedzieć, czy wystarczą domyślne ustawienia antywirusa, żeby być chronionym, czy lepiej ustawić go na tryb agresywny?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W firewallu też ma tego typu ustawienie. Jak się ustawi na agresywny, to ciśnie kompa nieco mocniej.
Odpowiedz
Po pierwsze radzę korzystać z wersji angielskiej tego programu, bo polska jest za bardzo "zacofana z numerem wersji". Domyślne ustawienia są ok według mnie, choć wiadomo można je zmienić, żeby podnieść bezpieczeństwo. Jeżeli jesteś "świadomym" użytkownikiem i nie chodzisz po jakiś dziwnych stronach z crackami itp. to zostaw ustawienia domyślne. Jeżeli jednak często "ryzykujesz" to zmiana ustawień na wyższe z pewnością się przyda. Smile
Odpowiedz
W jakim sensie polska wersja jest zacofana? Build 17.24 jest chyba

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.

Taki też jest na np. dp.pl, tylko jak teraz patrzę u siebie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czemu mam tylko 17.21? 0_o
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
No to mnie załatwił Bitdefender. kupiłem i zainstalowałem wersję Total Security 2014, bo niby w wszystkich testach jest The Best i tanio w promocji, wszystko było ok, dopóki nie użyłem opcji tune up,czy coś takiego, nie pamiętam bo właśnie stawiam system od nowa (win 8.1 pro) gdzie program oczyszcza system ze zbędnych plików. I tak mi koorwa wyczyścił ze system już nie wstał po ponownym uruchomieniu komputera. Usuwał chyba ze 20 minut i usunął coś ok 2 GB.myślę fajnie, miejsce się zwolniło i pisze mi żeby uruchomić ponownie, więc uruchomiłem.I jak już wspomniałem system nie wstał. może i moduły do ochrony są ok, ale te do optymalizacji to jakiś żart.No i po zainstalowaniu Revo Uninstaller pokazał że program ma po instalacji 1.3 GB!!!Czy to normalne???

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
O BitDefenderze krążą już legendy odnośnie tego co potrafi on zrobić na "chronionym" komputerze. Zdarzają się konfiguracje gdzie śmiga on bez problemu, nie mniej mam wrażenie na większości z testowanych przeze mnie konfiguracji występują konflikty utrudniające bądź uniemożliwiające użytkowanie tego softu.
Jest to niesamowite bo silnik antywirusowy należy do absolutnej czołówki (mówię konkretnie o sygnaturach), natomiast z uwagi na powyższe ja preferuję programy o niego oparte które sprawdzają się moim zdaniem lepiej niż oryginał (360 safe, f-secure)
Odpowiedz
Z pakietem IS od Bitdefendera faktycznie czasem może być coś nie tak, dlatego polecam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wersję.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
Orientujecie się może czy Bit w wersji IS lub TS dalej spowalnia ładowanie stron w przeglądarce?
Odpowiedz
U mnie na i7 6GB ram , widać wolniejsze ładowanie , taka uroda, ale jest moim zdaniem progres w stosunku do wersji 2013.
Odpowiedz
facecik napisał(a):U mnie na i7 6GB ram , widać wolniejsze ładowanie , taka uroda, ale jest moim zdaniem progres w stosunku do wersji 2013.


Widać facecik wzięli Twoje uwagi do siebie i pracują nad tymWink
Odpowiedz
facecik napisał(a):U mnie na i7 6GB ram , widać wolniejsze ładowanie , taka uroda, ale jest moim zdaniem progres w stosunku do wersji 2013.
Dzięki za info Beer
Odpowiedz
Nowa wersja:

Cytat: A new product update has been released with the following details:

Date: 01.27.2014

Affected software:

- Bitdefender Total Security
- Bitdefender Internet Security
- Bitdefender Antivirus Plus

Localization: EN;

Version: 17.25.0.1074;
Platform: x86, x64
Updates & fixes:
- - Typo in Security Report;
- Improved compatibility for Bitdefender Rescue Mode;
- Integrated TrafficLight SDK 1.5.0.200;
- Autofill does not work properly for Skype/Yahoo Messenger when apps are running at startup - fixed;
- Shutdown the computer option after Custom Scan is not applied on some systems - fixed;
- Several improvements for Wallet module;
- Pop-up manager in Safepay - whitelist/blacklist;
- Bitdefender interface cannot be opened on some systems - fixed
Size: ~35 MB
Update method: Automatically by Live Update module
Odpowiedz
Działa Wam ten portfel z hasłami?
U mnie podczas pierwszego logowania hasła się zapisują w portfelu i na tym koniec potem same się nie wypełniają.
Odpowiedz
Mam zainstalowanego bitdefender antivirus free edition, czy oplaca sie zainwestowac w platna wersje? System to win 7 64 bity.
Odpowiedz
tepek napisał(a):Mam zainstalowanego bitdefender antivirus free edition, czy oplaca sie zainwestowac w platna wersje? System to win 7 64 bity.

A używasz czegoś jeszcze oprócz BD Free?
Odpowiedz
Uzywam tylko BD free.
Odpowiedz
tepek napisał(a):Mam zainstalowanego bitdefender antivirus free edition, czy oplaca sie zainwestowac w platna wersje? System to win 7 64 bity.

tepek napisał(a):Uzywam tylko BD free.


No rzuć okiem na obrazek i zastanów się, czy potrzebujesz funkcjonalności oferowanych przez płatne wersje Bitdefender:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli korzystasz aktualnie z wersji Free, to samą ochronę antywirusową masz na przyzwoitym poziomie. Na Twoim miejscu doinstalowałbym darmowego firewalla i zastanowił się nad ewentualnymi dodatkami do przeglądarki, tudzież narzędziami zwiększającymi Twoje bezpieczeństwo. EMET/coś na USB/dodatki do przeglądarki.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
Zależy jak używasz komputera i na ile jesteś "świadomym użytkownikiem". Bitdefender Internet/Total Security posiada fajną ochronę bankowości, menadżer haseł i całkiem dobry firewall, więc jeśli możesz wydać pieniądze na licencję, to myślę, że warto. Możesz też poszukać jakiejś promocji, często zdarzają się sześciomiesięczne licencje.
Ale można też doinstalować parę darmowych programów, które łącznie dadzą podobną ochronę jak Bitdefender IS.
Do Chrome''a zainstaluj AdBlock Plus z listami:
  • EasyList
    Malware Domains
    Fanboy''s Social Blocking List
    EasyPrivacy
    Fanboy''s Polish

Do tego zewnętrzne aplikacje - Zemana Antilogger Free, HitmanPro.Alert.

Nie wiem, czy chcesz jakiś manualny firewall, jeśli tak to np. Windows Firewall Control. Ewentualnie Comodo Firewall, ale on wymaga trochę uwagi użytkownika (chyba że wyłączysz Defense+ [HIPS] ).

Do zakupów albo przelewów możesz uruchamiać przeglądarkę w programie Sandboxie.

Z tego co pamiętam, darmowy Bitdefender nie chroni USB, w takim razie możesz zainstalować MCShield.

Ogólnie to na pierwszym miejscu zainstalowałbym Adblock, Zemanę, Hitmana i MCShield.
Wiem, że podaję programy, których samych używam, ale według mnie dają one bardzo dobrą i leciutką ochronę.

No i jako skanery na żądanie - standardowo HitmanPro i Malwarebytes Anti Malware.
Odpowiedz
Po mieszanych, ale jednak dosyć dobrych wrażeniach z BD Free postanowiłem dać jeszcze raz szansę pełnemu pakietowi, bo w końcu mam lickę.
Pierwsza sprawa, producent olewa wersję Windows 8 Security, którą sam wprowadził. Niby jest, niby nawet wspiera Windows 8.1, ale po instalacji można się przekonać, że bazą jest wersja 16.x, a więc nadal seria 2013. Wrzuciłem więc IS 2014. Niby gra... po pełnym skanie dosyć lekki, oczywiście nie jak wersja Free, ale w korzystaniu z systemu nie przeszkadzał. Ustawień za bardzo nie ruszałem licząc na to, że domyślne mi starczą. Skan znalazł 2 śledzące cookie, co było miłym zaskoczeniem, bo o ile pamiętam, to wcześniej chyba tylko norton usuwał takie rzeczy. Niby ok, bo w dłuższej perspektywie jednak nie bardzo... Podobnie jak w wersji Free udało mi się paść przy starcie aplikacji pełnoekranowej. Dwa razy zablokował też spotify (nie uruchomi się z powodu błędu, pomaga restart), dwa-trzy razy miało miejsce ostre chwilowe obciążenie wymagające skoku chłodzenia lapa.
Nie, nie zostaję z nim na dłużej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości