BitDefender Internet Security
Panowie gdzie w BISE 2015 znajdę opcje przestawienia na manualne zezwalanie aplikacja na dostęp do internetu przez firewall???.Autopilota mam na off i nadal do wyświetla zapytań o zezwolenia.
Odpowiedz
Ha, dobre pytanie. Wydaje mi się, że chyba póki co, to nie ma takiej możliwości, bo w poprzedniej wersji było to załatwiane przez opcję "Paranoid Mode". W wersji 2015 nie ma tej opcji, co wywołało duskusję na forum Bitdefendera:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Może to wszystko w myśl ich nowego hasła "SECURITY is IN our DNA. Simplicity is our backbone." Wow . Nie rozumiem tylko, co dokładnie w takim razie robi "Autopilot", skoro jego wyłączenie nic nie zmienia w tym przypadku.
Osobiście mi się to nie podoba, bo tego typu funkcjonalność uważam za jedną z podstawowych w firewallu. Jak tak dalej pójdzie, to cały interfejs będzie wyglądać, jak w wersji FreeSmile
P.S. Potwierdzam niskie zużycie zasobów, tak, jak koledzy pisali. Do tego wyeliminowali (przynajmniej na mojej maszynie nie występuje) spowolnienie przeglądania stron www, które spowodowało ostateczną rezygnację z wersji 2014 u mnie.
Odpowiedz
Już miałem się pytać czy warto zainstalować ale jak kolego wyżej wyłapał że nie można ręcznie kontrolować dostępu neta do aplikacji to odpada na całej linii. Narazie chyba że to poprawią, w takim wypadku koniecznie dajcie znać
Odpowiedz
W zakładce "Firewall" --> "Rules" można ustawić, która aplikacja ma się łączyć z internetem, a która nie.
Odpowiedz
Face napisał(a):W zakładce "Firewall" --> "Rules" można ustawić, która aplikacja ma się łączyć z internetem, a która nie.
Zgoda, dobrze, że to napisałeś. Tylko, że jest to dla mnie niewygodne i przede wszystkim po fakcie, np. chciałbym, aby jakiś mój program w ogóle nie łączył się z netem. Chciałbym, aby można było to robić, jak w praktycznie każdym tego typu programie tzn. przez wyskakujące okno, w którym wybieram, czy zezwolić (i na co dokładnie) danej aplikacji na komunikację, czy nie. A nie robić tego po fakcie.
W wersji 2014 miałem inne jajo z kolei, tzn. pomimo, iż były utworzone reguły dla pewnych aplikacji, to on cały czas się pytał, tak, jakby ich nie było w ogóle.
Odpowiedz
lukasamd napisał(a):Czy to dużo aż tak? Zależy ile mamy pamięci w komputerze. Mi jej nie brakuje, sam pakiet działa natomiast bardzo dobrze :-)

Wysłane z telefonu
Łukasz, a zauważyłeś może lekkie spowolnienie ładowania stron w przeglądarkach? O ile pamiętam było to częstą przypadłością Bita swego czasu...
A co dzieje się z wersją Windows 8 Security? Jeszcze żyje, czy zostały już tylko IS i TS? Chyba wrzucę Bita do testów, ale po długim rozstaniu z tym softem zastanawiam się, którą wersję wybrać...
Odpowiedz
Ładowanie stron ok, miałem za to dziwne wrażenie pewnych "ścin" w systemie, ale na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć, czy to wina BitDefendera. Wersja Windows 8 Security z tego co widziałem została olana, posiada nadal silnik z bodajże BD 2013. Najlepszym wyborem wydaje się wersja Internet Security.

Wysłane z telefonu
Odpowiedz
U mnie na W 8.1 z BitDefenderem przeglądarka się chwilę zastanawiała zanim zaczęła ładować strony. Trochę mnie to irytowało i zostałem przy Windows Defenderze.
Odpowiedz
Dzięki za info Beer
Odpowiedz
Ciekawe kiedy bedzie po polsku wersja 2015 ?
Odpowiedz
Pewnie za kilka miesięcy, nieco im to zajmuje.
Odpowiedz
jacabad napisał(a):Ciekawe kiedy bedzie po polsku wersja 2015 ?
lukasamd napisał(a):Pewnie za kilka miesięcy, nieco im to zajmuje.

Polskie wersje ( linia produktów 2014 ) miały swoją premierę w grudniu, przed świętami: 18 grudnia.

Jak w tym roku będzie - zobaczymy.
Odpowiedz
Wrzuciłem do testów - póki co jeszcze trochę zbyt wcześnie na obiektywne opinie, ale moim zdaniem jest znaczna poprawa względem wersji 2014.
Może, gdy chodzi o RAM to Bit do najlżejszych rzeczywiście nie należy (choć znajdą się i sporo ciężsi zawodnicy Wink ), ale w kwestii szarpania, obciążenia i czasu CPU jak dotąd pakiet mile mnie zaskoczył. Spowolnienie ładowania stron to też już chyba przeszłość. Zobaczymy jak będzie w kwestii zapisów i odczytów, póki co dyskiem nie mieli.
Odpowiedz
Hm..., póki co jest naprawdę nieźle, nie robiłem jeszcze wprawdzie testów ochrony, ale ogólna jakość funkcjonowania w systemie wygląda bardzo obiecująco.
Były małe zgrzyty z aktualizacją i animacją niektórych kafelków, ale drobna korekta ustawień firewall''a rozwiązała problem.
Próbował ktoś może połączenia Bita ze SpyShelterem?
Odpowiedz
Czy Was też Bitdefender co chwilę odłącza od sieci? Dosłownie co parę minut wyskakuje mi monit "Ograniczone połączenie" i za chiny nie mogę się z tym uporać. Podobny problem miałem zaraz po kupnie laptopa, a winowajcą okazała się włączona opcja połączenia taryfowego. Niestety, teraz nic nie pomaga.
Odpowiedz
hivonzooo napisał(a):Czy Was też Bitdefender co chwilę odłącza od sieci? Dosłownie co parę minut wyskakuje mi monit "Ograniczone połączenie" i za chiny nie mogę się z tym uporać. Podobny problem miałem zaraz po kupnie laptopa, a winowajcą okazała się włączona opcja połączenia taryfowego. Niestety, teraz nic nie pomaga.
Niczego podobnego nie zauważyłem, bez względu na to czy było to połączenie z WiFi pod stacjonarnym internetem, udostępnione ze smartphone''a czy ze zwykłym, zewnętrznym modemem LTE od operatora sieci komórkowej.
Sprawdzałeś ustawienia Bitowskiej zapory -> Protection -> Firewall -> Adapters (Network Type/Stealth Mode/Generic)?
Ewentualnie można jeszcze przejrzeć reguły zapory -> Protection -> Firewall -> Rules (zaznaczając uprzednio opcję "Show General")
Odpowiedz
Miquell napisał(a):Niczego podobnego nie zauważyłem, bez względu na to czy było to połączenie z WiFi pod stacjonarnym internetem, udostępnione ze smartphone''a czy ze zwykłym, zewnętrznym modemem LTE od operatora sieci komórkowej.
Sprawdzałeś ustawienia Bitowskiej zapory -> Protection -> Firewall -> Adapters (Network Type/Stealth Mode/Generic)?
Ewentualnie można jeszcze przejrzeć reguły zapory -> Protection -> Firewall -> Rules (zaznaczając uprzednio opcję "Show General")

Tak, szperałem w ustawieniach, pierwszą rzeczą którą robię w takich przypadkach to oczywiście sprawdzenie reguł firewalla. Niestety, nic nie pomogło. Nie wiem czy to jest coś nie tak z Windows 8, czy z producentami programów antywirusowych, ale jak do tej pory nie spotkałem się z żadnym pakietem, który nie robił by problemów w systemie. Cały czas jestem zmuszony wracać do Windows Defendera.
Odpowiedz
hivonzooo napisał(a):Czy Was też Bitdefender co chwilę odłącza od sieci? Dosłownie co parę minut wyskakuje mi monit "Ograniczone połączenie" i za chiny nie mogę się z tym uporać. Podobny problem miałem zaraz po kupnie laptopa, a winowajcą okazała się włączona opcja połączenia taryfowego. Niestety, teraz nic nie pomaga.

Od jakiego producenta masz laptopa? U mnie też niektóre programy zabezpieczające się dziwnie zachowują na 8.1. Jeszcze na fabrycznym Windowsie 8 miałem problem z wi-fi, identyczny jak twój. Pomogło włączenie bluetooth, a po aktualizacji Windowsa do 8.1 problem w magiczny sposób zniknął.
Odpowiedz
Laptop to Acer V3 571g. Problem na forum Acera był poruszany wielokrotnie, jednakże udało mi się go rozwiązać w dość prosty sposób. Niestety, z Bitdefenderem się to nie udaje i byłem zmuszony go odinstalować.
Odpowiedz
Ja również mam Acera (V3 771g). Laptopy tego producenta widocznie mają jakieś niedoróbki, bo jak sam zauważyłeś wiele osób szuka pomocy w internecie. Ciekawe czy to tylko wina systemu instalowanego fabrycznie, czy sprzęt jest wadliwy, bo już nie raz spotykałem się z dziwnym zachowaniem lapka.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości