Problem z migracją systemu na ssd
#1
Cześć

Mam problem z którym sobie nie radzę. Wygląda to tak. Chcę przenieść system wraz z wszystkimi partycjami na nowo zakupiony dysk ssd.
Notebook Lenovo G50-30.
System Windows 8.1 64
Dysk twardy 500GB. Rozkład partycji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Zakupiony został dysk ssd 250GB. 
Dysk ssd podpinam do komputera za pomocą kieszeni podłączanej pod Usb. Za pierwszym razem do sklonowania dysku hdd użyłem programu EaseUS Todo Backup free 9. Dysk się sklonował. Wyłączyłem komputer. Dysk hdd wyciągnąłem a ssd włożyłem do komputera. Wyskoczył taki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i potem restart komputera. Następnie po restarcie między innymi takie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Za drugim podejściem użyłem AOMEI Partition Assistant Standard Edition 6. Wynik ten sam. Trzecie podejście. Na hdd zmniejszyłem partycję systemową do 147 GB bo gdzieś wyczytałem, że komuś pomogło gdy wszystkie partycje źródłowe były mniejsze od docelowych. Następnie chciałem przy pomocy EaseUS sklonować dysk. Program napotkał jakieś błędy i nie wykonał zadania. Użyłem AOMEI. Poszło bez problemu. Dysk ssd wygląda po tej operacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Po przełożeniu dysków problem dalej ten sam. Windows się nie uruchamia. Uruchomiłem komputer z windowsowego dysku usb recovery z włożonym tylko dyskiem ssd. Wchodzę w wiersz poleceń a następnie uruchamiam diskpart. Wykonuję polecenie list disk. Na liście nie ma dysku ssd. Widnieje tylko windowsowy dysk usb recovery. Czy ma ktoś pomysł jak to rozwiązać i gdzie popełniam błąd.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problem z migracją systemu na ssd - przez DedalNort - 28.02.2016, 15:28
RE: Problem z migracją systemu na ssd - przez zord - 28.02.2016, 15:47
RE: Problem z migracją systemu na ssd - przez M'cin - 28.02.2016, 18:05
RE: Problem z migracją systemu na ssd - przez zord - 28.02.2016, 22:19
RE: Problem z migracją systemu na ssd - przez zord - 28.02.2016, 22:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości