Zabezpieczenie prywatnego komputera
#1
Witam dużo czytałem na temat zabezpieczeń komputerowych i jest tyle różnych opinii i informacji na ten temat, że już teraz nie wiem co wybrać. Grin Te tabelki i wykresy ze skutecznością antywirusów itp. już mnie dobijają, zresztą z tego co czytałem na forum to i tak nie jest bardzo ważne dla użytkownika.

Wiem, że nie ma czegoś takiego jak "maksymalna ochrona" i najważniejszym zabezpieczeniem jest nasz mózg i korzystanie z komputera z głową.

Oczekuje w solidnej ochrony komputera, która pozwoli mi spokojnie i bez problemowo korzystać z komputera. Nie chcę tworzyć z komputera jakiś bunkier i nie chcę ześwirować i nie wiadomo jak szyfrować dane i w ogóle bo przecież na moim komputerze nie ma jakiś dokumentów Kiszczaka czy coś na ten wzór Craze I zapewne nie jestem głównym celem dla hakerów.

Proszę was bardzo o rzetelną pomoc, ale poniżej przedstawię jak ja to widzę, żeby wy mogliście mnie poprawić czy nakierować na lepszy tor nie chcę wyjść na gościa, który czeka na gotowe.

Inf:
Windows 10 64bit
Zastosowanie PC: gry, multimedia, grafika i ogólnie praca
Raczej bd szukał darmowej ochrony chyba, że mnie przekonacie na płatny w sensie czy jest warto dopłacić.
Procesor: Intel CORE i3 4150 3.5GHz
4Gb RAM
GPU: Gigabyte GeForce GTX 750Ti

Moja koncepcja na ochronę komputera:
Windows Defender (bądź Bitdefender Free lub Panda Free wciąż nw co wybrać)
Zapora systemowa
UAC ustawione na poziom maksymalny
Kopie zapasowe - program systemowy
Chrome + wtyczka uBlock
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zabezpieczenie prywatnego komputera - przez qwerty000 - 28.02.2016, 22:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości