Zabezpieczenie usługi WCF przed nieautoryzowanym dostępem
#1
Chciałbym napisać aplikację w C#, która mogłaby w dość prosty sposób instalować inne programy (można powiedzieć, że jest ona trochę podobna do Windows Store/App Store/Google Play). Informacje o tych programach byłyby w bazie danych znajdującej się na publicznie dostępnym (nie w obrębie jakiegoś Intranetu) serwerze dedykowanym.
Zastanawiam się, w jaki sposób przebiegałaby komunikacja pomiędzy aplikacją a serwerem. Myślę nad napisaniem usługi sieciowej wykorzystującej WCF, ale jest jeden problem - domyślnie każdy mógłby podpiąć się pod tą usługę, do czego nie chciałbym dopuścić. Próbowałem poszukać informacji nt. zabezpieczania usług WCF, ale nie mogłem znaleźć żadnego dobrego rozwiązania.
Czy istnieje jakiś skuteczny sposób na zabezpieczenie publicznie dostępnej usługi napisanej przy użyciu WCF? Albo czy macie jakiś inny pomysł na komunikację pomiędzy serwerem a tą aplikacją?

Z góry dzięki za pomoc Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zabezpieczenie usługi WCF przed nieautoryzowanym dostępem - przez konrad11901 - 29.05.2016, 12:37
RE: Zabezpieczenie usługi WCF przed nieautoryzowanym dostępem - przez Konto usunięte - 11.06.2016, 17:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości