Zabezpieczenie usługi WCF przed nieautoryzowanym dostępem
#5
Sorka za późną odpowiedź, ale byłem na długim wyjeździe :/

(31.05.2016, 17:21)chomikos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Poszukaj czegoś związanego z autoryzacją (standardowo użytkownik hasło), albo dla aplikacji serwerowej napisz coś co daje dostęp do usługi administracyjnej tylko wtedy, gdy adres z którego się łączymy jest na hmm "adminliście", przy czym adresy te powinny być zaszyfrowane i dynamicznie odszyfrowywane w aplikacji.
Autoryzacja - użytkownik nie musi mieć konta, aby uzyskać dostęp do tego "sklepu", więc niestety odpada.
Adminlist - każdy może korzystać z aplikacji, a nie określone osoby, więc również nie mogę zastosować takiego rozwiązania.

(31.05.2016, 16:41)Tajny Współpracownik napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A jakieś szyfrowanie?
Też nad tym myślałem, tyle że hasło szyfrujące musiałoby być przechowywane w aplikacji (albo na serwerze w publicznie dostępnym miejscu (poprawcie mnie, jeśli się mylę, bo nie znam się zbytnio na tym)), przez co prędzej czy później ktoś by uzyskał dostęp do tego hasła.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zabezpieczenie usługi WCF przed nieautoryzowanym dostępem - przez konrad11901 - 11.06.2016, 12:51
RE: Zabezpieczenie usługi WCF przed nieautoryzowanym dostępem - przez Konto usunięte - 11.06.2016, 17:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości