Wykradziony email, a sprawa bezpieczeństwa - telefon konto google
#1
Dzień dobry,
jak pisałem już w wątku o netii gdzie dużo osób jak ja ma problem z wyciekiem stoję teraz przed pewnym dylematem.

Zmieniam telefon z Winphone na Android i w związku z tym mam pytanie. Do pełnego korzystania z telefonu potrzeba skorzystać z konta wielkiego brata.

1. Mój email jest w necie, a dzięki 3-4 email dziennie widzę, że aktywnie sobie krąży (wszystko jest w spam). Czy istnieje spore ryzyko korzystania z takie email/konta na nowym telefonie? Mam hasło z generatora, którego nawet ja nie pamiętam, 2 urządzenia jako zaufane i oczywiście dwu-etapowa weryfikacja. Dlatego nigdy nie loguje się nigdzie indziej niż na swoim komputerze., zawsze to ustawiona poczta w telefonie i podpięta skrzynka w Win10.
2. Czy lepiej założyć nową skrzynkę i przenieś kalendarz, kontakty i emaile na nią? Taki ruch wiązałby się z zmianą starego email na ogromnej ilości serwisów.
3. Zmiana email na nowy to też inne podejście do skrzynki, skorzystałbym z możliwości tworzenia aliasy i podzielił je na strony, instytucje, sklepy itp. czy to dobre rozwiązanie? Kosztowałoby mnie to dużo czasu, ale jeśli istnieje ryzyko to wolę jednak pomęczyć się z 2-3 weekendy.

Telefon będzie pewnie zabezpieczony przez czytnik linii papilarnych, bo też nie lubię aby mi ktoś tam zaglądał.

Liczę na jakieś rady lub może inne propozycje, albo nawet sugestie. Może ja za bardzo się przejmuje, ale wolę nie ryzykować.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wykradziony email, a sprawa bezpieczeństwa - telefon konto google - przez buri - 24.07.2016, 07:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości