Zaszyfrowane pliki a zabezpieczenia sieciowe
#1
Witam!

Nurtuje mnie sprawa zabezpieczenia prywatnych plików. Oczywiście mam zaszyfrowany specjalny pendrive, jakiś kontener na dysku do przetrzymywania "wrażliwych" danych, ale tak naprawdę szyfrowanie plików zabezpiecza nas głównie przed fizyczną utratą danych, no i jak ktoś wykradnie te dane włamując się do naszego komputera i wykradając pliki przez internet. Jeśli coś źle rozumuję to proszę o wyjaśnienie, bo chciałbym te zagadnienia znać dobrze.

Jednak, gdy potrzebuję przejrzeć moje "wrażliwe" dane to muszę je oczywiście odszyfrować. Skoro mam już te dane odszyfrowane to gdyby w tym właśnie momencie nastąpił jaki atak, to atakujący kradnący mi te dane, ma już dostęp do nieszyfrowanych danych, czyż nie?

I teraz pytanie, jak dodatkowo zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, kiedy przeglądam odszyfrowane dane? Jak się zabezpieczać?

Mam nadzieje, że ktoś mi wyjaśni te sytuacje, poprawi moje błędy w rozumowaniu, bo zależy mi na dobrym poznaniu i zastosowaniu zasad bezpieczeństwa danych.

Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zaszyfrowane pliki a zabezpieczenia sieciowe - przez codeobiect - 08.08.2016, 07:50
RE: Zaszyfrowane pliki a zabezpieczenia sieciowe - przez Tibu 11 - 08.08.2016, 15:50

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości