Dobór zabezpieczeń pod bardzo wydajny PC
#8
Nie testowałem PC Toolsów na W10, ale jeśli na tym akurat działa, to może być dobrym wyborem, ponieważ ma wbudowanych sporo gotowych schematów działania ułatwiających konfigurację w różnych specyficznych sytuacjach. Jeśli ma być jakaś "centralna" maszyna, to może warto rozważyć wariant z centralną konsolą...coś takiego ma Sophos za free

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale wydaje mi się, że podobnie jest i u Avasta...ale tu się mogę mylić...na pewno jednak Avast ma moduł sprawdzania bezpieczeństwa sieci, z której korzystasz, który w ostatnich wersjach jest ponoć skuteczniejszy.
Nie korzystałbym z programów do monitorowania, bo mogą być kłopotliwe i wprowadzać w błąd użytkowników niespecjalnie obeznanych z systemem, procesami i zależnościami między nimi...wg mnie rozsądnym wyjściem są aplikacje blokujące działające na zasadzie "domyślnie blokuj" czyli procesy, których nie ma na liście zezwolonych (tzw. białej liście) automatem są blokowane. Tu darmowymi dość rozbudowanymi przedstawicielami są Exe RadarPro albo VoodooShield Free, który w wersji płatnej daje trochę więcej zaawansowanych możliwości. Poza tym...albo zamiast tych wymienionych...
- np. Simple Run Blocker jako prosta alternatywa anty-exe

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-  Secure Folders z dośc sporymi możliwościami konfiguracji - blokada, ukrywanie plików/folderów, możliwości anty-exe i anty-ransome.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dobór zabezpieczeń pod bardzo wydajny PC - przez Tibu 11 - 01.11.2016, 15:30
RE: Dobór zabezpieczeń pod bardzo wydajny PC - przez Tibu 11 - 01.11.2016, 20:30
RE: Dobór zabezpieczeń pod bardzo wydajny PC - przez Tibu 11 - 02.11.2016, 00:03
RE: Dobór zabezpieczeń pod bardzo wydajny PC - przez ichito - 02.11.2016, 08:12

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości