Windows Vista za miesiąc odejdzie...w niepamięć?
#1
Cytat:Microsoft wydał Vistę 30 stycznia 2007 r. Nowy system zrywał z klasycznym wyglądem Windowsa XP i wprowadził do systemu giganta z Redmond powiew świeżości.

Niestety użytkownicy, którzy zdecydowali się na nowość od Microsoftu nie mieli łatwego życia. Vista była niedopracowana i niestabilna, miała także spore wymagania sprzętowe w porównaniu z bardzo popularnym XP. O porażce tego systemu świadczy fakt, że już 2,5 roku później Microsoft zdecydował się na premierę jego następcy - Windowsa 7.

Dziś mamy 2017 rok, a od premiery Visty minęło już ponad 10 lat. Microsoft już dawno zapowiedział, że ostatnia aktualizacja przeznaczona dla tego systemu operacyjnego zostanie udostępniona 11 kwietnia 2017 roku.

Tym samym, po tej dacie Vista nie będzie już wspierana przez Microsoft. To oznacza, że firma nie tylko nie będzie już udoskonalać systemu, ale także nie udostępni więcej łatek zabezpieczeń. Korzystanie z systemu stanie się więc mało bezpieczne.

Do 10 kwietnia 2012 roku Microsoft obejmował Vistę wsparciem podstawowym, a więc aktywnie udoskonalał i poprawiał system. Od 5 lat udostępnia jedynie wsparcie rozszerzone, a więc głównie z zakresu bezpieczeństwa.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czemu o tym wspominam?...bo właśnie używam Visty i choć faktycznie zachowuje się czasem jak "lekko narowisty koń" i nie bardzo wiadomo, co z nią wtedy robić, to faktem jest, że ma dość poważny atut w stosunku do XP - Vista jest na tyle blisko Win 7, że da się niej instalować aplikacje z nowszego systemu. Druga sprawa jeszcze to telemetria, którą MS wciska niemal wszędzie i przy każdej okazji...na Viście jej nie ma...tak sobie myślę w każdym razie Smile
Tak przy okazji tego wątku i tego

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mam pytanie - są jakieś nowsze wydania tych obrazów?...bo moja "Viśta" coś ostatnio nie łyka żadnych aktualizacji i zaczyna mi nieco wydziwiać w codziennym działaniu.

Na koniec - dla zainteresowanych zestawienie cyklu życia dla poszczególnych wersji windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Windows Vista za miesiąc odejdzie...w niepamięć? - przez ichito - 16.03.2017, 14:44

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości