Mocny zestaw do Windows 7 - prośba o pomoc.
#20
Zrób sobie rachunek sumienia co wiesz co masz, a czego tak na prawdę potrzebujesz Smile

1)Zapora - Blokowanie niepożądanych połączeń.
2)Wszelakie formy monitowania zmian w systemie jak i aplikacjach .
3)Dodatkowe restrykcje czyli ograniczenia programów co do systemu jak i zasobów dysku.
4)Wirtualizacja i Piaskownice czyli separacja
5)Kopia zapasowa najlepiej na osobnych nie połączonych nośników aby infekcja ich nie dośiegła
6)Skanery by sprawdzić czy coś nie przeszło przez powyższe warstwy ochrony


-Ja korzystam z SpyShelter FireWall chociaż uważam że jest jeszcze nie dopracowana i parę rzeczy powinno się dodać.

-Jak chodzi o monitorowanie to SS + AppGuard jest to mocna kombinacja.
SpyShelter monitoruje prace procesów/aplikacji pod wieloma kątami. Dzięki czemu możesz zablokować wybraną czynność lub też cały program.
AppGuard nie monitoruje dogłębnie poczynań danego programu jak HIPS zazwyczaj jest to proste zezwól albo blokuj jak tradycyjny typowy anty-exe, poza blokowaniem programów potrafi ograniczyć nie tylko zapis ale takę odczy dla plików.

-Do Separacji używam VMware dla pełnych systemów oraz Sandboxie dla pojedynczych aplikacji dzięki czemu programy nie mają wzajemnie dostępu Zapisu jak i Odczytu dla wybranych danych i w razie infekcji zostanie tylko naruszona ta sztuczna przestrzeń dla danego programu.
Shadow Defender chroni jedynie globalnie przed stałymi zmianami w systemie lub plikach "Resetuj aby przywrócić stan pierwotny"
W przypadku chwilowej infekcji zanim zostanie ponownie uruchomiony komp będzie miał pełny dostęp do danych dlatego po za SD używam jeszcze Sandboxie lub VMware aby ograniczyć pole funkcjonowania.

-No i wiadoma rzecz jakiś skaner aby sprawdzać od czasu do czasu profilaktycznie czy coś się nie przebiło przez powyższe sito warstw ochronnych. Jakiś antywirus oraz dodatkowy skaner jak ktoś ma zastrzeżenia i woli się upewnić czy aby na pewno czegoś antywirus nie pominął. Używałem dość długo Emsisoft czasem Avira z nośnika jako dodatkowy skaner, oraz Malwarebytes i multi skanerem od Zemany. I prawda jest taka że rzadko która firma jest w stanie wykryć i wykasować na bieżąco najnowsze wirusy krążące po sieci i z racji tej AV dla mnie jest ostatnią warstwą ochrony bo lepiej zapobiegać niż leczyć.

No i BackUP musi być. Długo używałem do prostej kopi Norton Ghost a teraz od pewnego czasu Paragon Smile

Po za tym możesz jakiś VPN dodać aby nie zdradzać swojej lokalizacji jeśli to aż tak dla ciebie istotne. CyberGhost VPN bardzo długo korzystałem teraz w ramach testu siedzę na Proton VPN ale to wersja testowa więc jeszcze nie ma co się napalać.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mocny zestaw do Windows 7 - prośba o pomoc. - przez Tibu 11 - 20.03.2017, 22:35
RE: Mocny zestaw do Windows 7 - prośba o pomoc. - przez Tibu 11 - 21.03.2017, 11:55
RE: Mocny zestaw do Windows 7 - prośba o pomoc. - przez Quassar - 22.03.2017, 19:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości