Mocny zestaw do Windows 7 - prośba o pomoc.
#23
(23.03.2017, 16:12)wwd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jaką dystrybucje wybrać i czy trzeba wtedy na linuxie instalować jakiś program av?
Pytanie w jakim stadium jest paranoja.

Są dystrybucje "tematyczne" związane z bezpieczeństwem (white hat i black hat). Pierwsza służy do szeroko pojętej ochrony i protekcji, druga do ataków (szczególnie na sieci WiFi i aplikacje internetowe). Są też takie, które łączą obie funkcje.

Przykładowe dystrybucje:
- Qubes OS: projekt Joanny Rutkowskiej, działa na zasadzie uruchamiania aplikacji w osobnych, zwirtualizowanych "kontenerach"
- TAILS: ma niezłą dokumentację, społeczność. Mam kolegę paranoika, który z niego korzysta. Ciekawostka: gdy odwiedziłem kolegę, musiałem schować iPhone w jego łazience przy odkręconym kranie - chodziło o zagłuszenie modułu podsłuchu.
- KALI: ten służy do testów penetracyjnych
- Ubuntu Privacy Remix: taka kolejna egzotyczna odmiana (remix) Ubuntu

Antywirus na Linuksie jest przydatny tylko wtedy, gdy tenże Linux jest serwerem poczty, Samby albo serwerem innej usługi, która obsługuje użytkowników Windows.
Zasadniczo, lepiej skupić się na aktualnych pakietach z zaufanych repozytoriów i aplikacjach do prywatności, a także na dobrej konfiguracji systemu (silne hasło roota, SELinux, iptables).

Jeśli masz ochotę, spróbuj TAILS-a na pendrive.

PS Ciekawe czy bezpieczniejsze byłoby korzystanie z tokena sprzętowego do zatwierdzania przelewów. Pekao SA ma takie tokeny. Pierwsze wydanie za darmo, obsługa 1 zł miesięcznie. Kolejne wydanie tokena (zagubienie, zniszczenie, utrata źródła zasilania) 49 zł.
1. Zawsze mam rację.
2. Jeśli nie mam racji, patrz pkt 1.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mocny zestaw do Windows 7 - prośba o pomoc. - przez Tibu 11 - 20.03.2017, 22:35
RE: Mocny zestaw do Windows 7 - prośba o pomoc. - przez Tibu 11 - 21.03.2017, 11:55
RE: Mocny zestaw do Windows 7 - prośba o pomoc. - przez Tajny Współpracownik - 23.03.2017, 16:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości