Apple - fałszywe weryfikacje kont
#1
Nie jestem użytkownikiem jakiegokolwiek urządzenia od Apple i nie mam żadnego w związku z tym konta, dlatego sporym zaskoczeniem było pojawienie się na mojej skrzynce wiadomości z adresu [email protected]. Wiadomość jest poniżej na screenie i wynika z niej, że nastąpił błąd podczas weryfikowania mojej płatności i dlatego nadawca "prosi" o uruchomienie linku w celu ponownej weryfikacji mojego konta.

   

Mimo, że wiadomość wygląda na dość wiarygodną, to i tak całość była dla mnie od razu podejrzana i chyba się nie myliłem...kliknięcie linku prowadzi na stronę, przed której otwarciem ostrzega Firefox. Kliknięcie prowadzi do strony, która wyróżniona jest u góry ostrzeżeniem o zgłoszonej próbie oszustwa

   

   

Nie jest to chyba moja paranoja i rzeczywiście jest chyba coś na rzeczy, ponieważ klika dni temu na stronie wsparcia Apple pojawił się oficjalny komunikat-ostrzeżenie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Apple - fałszywe weryfikacje kont - przez ichito - 03.05.2017, 12:44
RE: Apple - fałszywe weryfikacje kont - przez Tibu 11 - 03.05.2017, 12:47
RE: Apple - fałszywe weryfikacje kont - przez Tibu 11 - 03.05.2017, 14:44
RE: Apple - fałszywe weryfikacje kont - przez Konto usunięte - 03.05.2017, 17:14
RE: Apple - fałszywe weryfikacje kont - przez Tibu 11 - 03.05.2017, 17:34
RE: Apple - fałszywe weryfikacje kont - przez Konto usunięte - 03.05.2017, 18:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości