AVLab Test antywirusowej ochrony przed atakami drive-by download
#27
No wiesz @ichito paternalizm może być dobry wobec małoletnich wnuków lub upośledzonych umysłowo, ale pozwalanie sobie na niego wobec dorosłych userów to oznaka lekceważenia. Nie interesują mnie testy komputerświata, a ten konkretny -AVLab. Jeżeli twój "frontowy towarzysz" stawia je w jednym rzędzie, to powinien to jakkolwiek uzasadnić. Sam wiesz, że dużo jest paternalizmu w internecie, a mało logicznej argumentacji. Miałem nadzieję, że na SG jest inaczej, ale może o czymś nie wiem i jestem w błędzie ...

(26.06.2017, 16:55)adrian.sc napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(26.06.2017, 16:04)zeno06 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tymczasem sam wcześniej przedstawiłeś dowód na to, że uważasz autora testu za jakiegoś lamusa bez wiedzy, gdyż tym niemądrym stwierdzeniem skwitowałeś jego kilkugodzinną lub być może nawet kilkudniową pracę oraz podjęty tu wysiłek, żeby przybliżyć naszym userom zastosowaną metodologię.
Tu się nie zgadzam Smile Takie rozbudowane testy to nie kilka godzin pracy. Łącznie ze wstępnymi testami, które miały na celu przygotowanie i skonfigurowanie narzędzi / malware do badania i samymi testami głównymi, było to łącznie jakieś 2 tygodnie intensywnej pracy po 10-12h dziennie (nie chwaląc się, ani nie żaląc). Piszę to, ponieważ chcę przestrzec, że profesjonalne testy to nie takie "hop siup". Potem szczegółowe wyniki oraz PoC zostały przekazane producentom (nagrania wideo z ataków, szczegółowe raporty, logi z aktywności w Windows i logi sieciowe PCAP, wykorzystane narzędzia i wirusy), po czym daliśmy im 30 dni na ustosunkowanie się do wyników i przygotowanie poprawek, które im zaleciliśmy. Do końca maja nie wszyscy się wyrobili, więc przedłużono im czas o kolejne 14 dni. 19 czerwca test został opublikowany. Niestety, ale nie wszyscy producenci wzięli pod uwagę potencjalną i realną możliwość obejścia ich zabezpieczeń, więc po dziś dzień ich produkty, ale głównie użytkownicy, są narażeni na podobne ataki i nie mają możliwości ochrony, pomimo zainstalowanego programu "IKS". Tym bardziej, jeśli wykorzysta się w ataku exploit 0-day.

A w takim razie - sorry. Nie doceniłem Was. Tym większy szacun. Smile
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: AVLab Test antywirusowej ochrony przed atakami drive-by download - przez zeno06 - 26.06.2017, 16:56

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości