AVLab Test antywirusowej ochrony przed atakami drive-by download
#33
Mądrzejsi ode mnie wytłumaczyli mi łopatologicznie o co chodzi w teście, o którym tutaj dyskutujemy. Teraz zrozumiałam, że sytuacja opisana w artykule nie dotyczy tylko przeszłości ale może wydarzyć się również w przyszłości (dziś, jutro, za tydzień - kiedykolwiek) i to faktycznie czyni ten test sensownym. Dlatego to co napisałam o niskiej sensowności testu - cofam. Autor jednak powinien położyć większy nacisk na klarowne i systematyczne wytłumaczenie idei i praktycznych aspektów przeprowadzanych operacji, żeby takie proste baby jak ja również były w stanie to ogarnąć Smile No chyba, że mu na tym nie zależy. Tekst w stylu (cytuję) : "W przypadku pierwszego ataku [F], gdzie dostęp zdalny do maszyny uzyskiwano poprzez zastosowanie exploita i przeniesienia payloadu (tutaj mamy faktycznie do czynienia z drive-by download), dostęp do interpretera powershell daje przestępcy ogromne możliwości." jest nie-ja-dal-ny Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: AVLab Test antywirusowej ochrony przed atakami drive-by download - przez karola - 27.06.2017, 20:55

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości