Vista Business SP2 - wkurzające problemy
#1
Nie wiem, jak dawno mnie w tym dziale nie było...ale w końcu zdecydowałem opisać swój problem i poprosić o ewentualne porady.
Mam Vistę, system czasem dziwny w działaniu, a czasem nieobliczalny, a problemy które mnie dotykają to:
- brak aktualizacji...to temat stary jak świat i wydaje mi się, że próbowałem już różnych myków, ale z rodzaju tych mniej "hakerskich"...były już jakieś KB, były "wsusy" i inne wspomagacze, które chyba dla mnie za mądre są
- sprawy poniżej zaczęły się jakoś na początku roku i nie potrafię ich powiązać z jakimś konkretnym wydarzeniem - pierwsze to brak możliwości zainstalowania niektórych aplikacji...klikam na instalator lub launczer, coś mignie w tle i po herbacie...nic się nie uruchamia. Przykładem jest np. Flash Player, WinPatrol czy Opera (ta stara, dla Visty)
- podobnie nie uruchamia się Seconfig XP (jest portable) i wyskakuje komunikat, że wymaga pełnych uprawnień do rejestru...wcześniej działał normalnie i przecież jestem na koncie z uprawnieniami admina
- zdarzały się też przypadki, że nie kopiowała się do innego foldera zawartość spakowanego "zipem" archiwum...dotyczył np. Simplewall.
W efekcie niektóre aplikacje, które miałem na wcześniejszych kopiach systemu teraz nie działają, a Firefox szwankuje, bo nie wyświetla flashowej zawartości. Objawy pojawiały się bez względu na zainstalowany soft do zabezpieczeń - SS, Outpost, PrivateFirewall, OA...tak samo.
Poniżej skany, które zrobiłem
Shortcut

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

FRST

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Addition

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatkowy skan z EPeek

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Vista Business SP2 - wkurzające problemy - przez ichito - 21.06.2017, 18:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości