Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier
#6
(04.07.2017, 18:47)rafi84tek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dodatkowy zestaw pytań:
7) Czy warto dopłacać do Adguard jeśli stosuje się uBlock? Czy może lepiej zastosować darmowego Ad Muncher?
9) Na Chromie są: uBlock Origin, Flashcontrol, Disconnect; na FireFox też jest jakiś bloker (ale nie pamiętam co, bo to głównie żona z niego korzysta...) - więc chyba jest OK?
11) Czy naprawdę warto porzucić MBAM na rzecz Zemane AntiMalware? Co złego dzieje się z MBAM? 
Nie warto dopłacać, ale warto zainstalować. Sam jadę na ZAL (skoro nie mam już SSFW to przynajmniej chcę mieć szyfrowanie klawki), a ZAL czy ZAM skanowania stron nie ma. Co prawda mam antywira, ale w Adguard jest kilka dodatkowych opcji: tryb niewidzialności, skuteczne zestawy filtrów blokowania reklam, filtrowania ruchu seciowego wszystkich przeglądarek + aplikacje np. steam, kilka fajnych opcji w trybie niewidzialności, kontrolę rodzicielską, bloker wyskakujących okienek i możliwość dodania własnych rozszerzeń. W kwestii płatności - ja jadę na półrocznych wersjach z comms.ru, linka znajdziesz na forum. Sam jakiegoś niedawno wrzucałem. Od promocji do promocji da się wyciągnąć przez spory szmat czasu.
Z rozszerzeń przeglądarek to można dodać jeszcze "https everywhere" i "noscript".
Co do MBAM. Program zaliczył chyba ze dwa lata temu wtopę - chodziło o to, że łączył się ze swoimi serwerami niezabezpieczonym połączeniem, bez szyfrowania w celu pobrania paczek aktualizacyjnych. Pewnie nie on jeden, ale o nim było głośno. Konkluzja była taka, że można było ruch przechwycić i w ten sposób zapakować szkodnika. Do tego dochodziły słabe wyniki w testach na wykrywalność. Tyle, że teraz Malwarebytes 3 to trochę inny program, doszły nowe moduły. Spodziewam się, że znacznie podskoczy mu wykrywalność w testach. W odróżnieniu od ZAM ma skanowanie stron, co już stanowi dodatkową ochronę, a tych modułów ochrony ma w sumie ze 4. Zresztą sam możesz poczytać tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier - przez zeno06 - 04.07.2017, 21:43

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości