Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier
#7
(04.07.2017, 18:47)rafi84tek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

7) Czy warto dopłacać do Adguard jeśli stosuje się uBlock? Czy może lepiej zastosować darmowego Ad Muncher?

Nie. uBlock jest mega skuteczny i ma masę różniastych filtrów. przy dobrej konfiguracji i ogarnięciu jego UI nie potrzeba nic innego.

Żonie też o ustaw, jeśli ma mniejsza tolerancję na konfiguracje daj po prostu bardziej liberalne filtry Suspicious

(04.07.2017, 18:47)rafi84tek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

8) Czy Hard_Configurator nie przyczyni się do utrudnień w działaniu gier (np. w sytuacji gdy jakaś gra potrzebuje zrobić aktualizację)?

Zależy od konfiguracji. Możliwości HC, tak jak i Windowsowych mechanizmów, dla których jest interfejsem, są bardzo duże.

(04.07.2017, 18:47)rafi84tek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

10) Czy dodatkowa ochrona poprzez edycję HOSTS i jego aktualizacja (np. wspomnianym HostsMan) może przyczynić się do słabego ładowania stron WWW?

Nie. Wspomniany już przeze mnie Noel twierdzi, że to kwestia milisekund przy pełnej blokadzie adresów z MVPS Hosts (dziesiątki tysięcy wpisów).

(04.07.2017, 18:47)rafi84tek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

12) Czy do Windows 10 należy doinstalować EMET, czy jest to z automatu w tym systemie? Czytałem coś niedawno, że EMET ma być rozwijany przez MS do roku 2018. A co potem? Jeżeli zalecacie go dodać, to podajcie proszę jakieś namiary jak to zrobić tak, by system działał sprawnie. Na poprzednim systemie (Win7) miałem EMET i niestety uniemożliwiał mi otwieranie plików PDF w Adobe Reader, a było to koniecznie do wypełnienia zeznania PIT w e-deklaracjach... Koniec końców musiałem wyłączyć EMET.

EMET jaki taki się kończy, ale jego elementy są wbudowane w Win 10. Szczegółów nie znam.

(04.07.2017, 18:47)rafi84tek napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

13) Trochę korzystam z PowerShell, to znaczy w wolnych chwilach uczę się Pythona, a tam działam w PS. Znalazłem taki poradnik - może wystarczy jak ustawię regułę RemoteSigned?

Nie. Sporo ataków ransomware odbywa się przez wpisanie pełnej komendy poweshella jako parametru do skrótu i oddzielania linii średnikami. W 255 znakach ściągniesz downloader i go odpalisz.

Zablokowanie skrótów do PS pobranych z internetu i zagnieżdżonych w dokumentach office powinno być rozwiązaniem. Ale to sprawa na sam koniec. Ty się raczej nie złapiesz, żonie krótkie szkolenie czego unikać i wystarczy, chyba, że masz nadmiar czasu.

Jakbyś chciał przykład takiego skryptu, to PW, mam próbkę takiego jednolinijkowca sprzed roku.
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Win10 - prosta obsługa, komputer rodzinny i do gier - przez M'cin - 10.07.2017, 10:57

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości