Niebezpieczne smartwatche w Polsce
#5
(25.11.2017, 14:08)M napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W sumie, czy większość z tych 'zagrożeń' nie może być równie dobrze przypisana danemu bachorowi staremu smartfonowi na Andku, ostatnia aktualizacja bezpieczeństwa przy okazji wyjścia z fabryki i mnóstwo apek niewiadomego pochodzenia z nadanymi uprawnieniami 'bo czemu by nie'?

Właśnie, właśnie. Mało tego, androidowe cudeńka potrafią śledzić lokalizację użytkowników również, gdy usługi lokalizacyjne zostały wyłączone, a telefon jest pozbawiony karty SIM. No ja niestety tego nie potrafię bez karty SIM i dedykowanej włączonej apki. Więc skoro nie ja, to kto? 
Dlatego jeśli już, to wolę mieć takie urządzenie, z którego również ja będę mógł namierzyć swojego dzieciaka. 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Drugi aspekt - prywatność i ochrona dóbr osobistych nauczycieli. Owszem dobro chronione prawem. Tylko na drugim końcu może stać wg mnie wyższe dobro chronione - bezpieczeństwo i dobro dziecka. Znany kazus z warszawskiego przedszkola: jedna z matek zaniepokojona zachowaniem dziecka zostawiła na cały dzień włączoną kamerkę w przedszkolu. Tak - działała nielegalnie. Okazało się jednak, że jedna z opiekunek maltretowała dzieciaki. Sprawa trafiła do kuratorium (nie wiem, czy jeszcze dalej). Opiekunka została zwolniona, w przedszkolu został oficjalnie zainstalowany monitoring kamer. Owa matka łamiąc prawo dokonała bardzo społecznie pożytecznej rzeczy. Dlatego też jestem zdania, iż jeśli dziecko potrafi wykorzystać samemu tego typu urządzenia dla swojego bezpieczeństwa, czy ochrony, to ja nie widzę przeciwskazań. W końcu dzieci nie maja aż tak dużo narzędzi, żeby móc siebie samemu ochronić przed skrzywdzeniem. Bo kto uwierzy w słowa dziecka przeciw słowom dorosłego?
Zemana AntiLogger+SS Premium+Shadow Defender+Dashlane+StartupStar+Keriver 1-Click Restore Free
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Niebezpieczne smartwatche w Polsce - przez ichito - 24.11.2017, 19:07
RE: Niebezpieczne smartwatche w Polsce - przez M'cin - 25.11.2017, 14:08
RE: Niebezpieczne smartwatche w Polsce - przez zeno06 - 25.11.2017, 15:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości