LastPass i spadek wydajności (Chrome, Firefox)
#1
Ostatnio szukałem czegoś na forum lastpassa bo jeden babol mnie denerwował i natknąłem się na ciekawy wątek związany z bardzo dużym spadkiem wydajności przetwarzania Javascript na Firefoksie 57. Z ciekawości dokonałem takich samych testów na Chrome i.. tutaj też jest ogromny spadek - tylko jeśli mamy LastPass w przeglądarce, gdy go wyłączymy, wszystko jest znów w porządku.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sprawa dotyczy testu Speedometer, który jest obecnie niezłym wskaźnikiem wydajności JS. Z LastPassem wynik spada o prawie 50% (!). Może mieć to związek z faktem, iż test ten zawiera pole input i pod np. różnymi frameworkami JS renderuje prostą aplikację To-Do List. Inne testy takie jak Google Octane i Mozilla Kraken nie potwierdziły tego spadku (a przynajmniej mi się nie udało), choć tam nie ma renderowania żadnych pól. Mimo wszystko uważam, że coś takiego nie powinno mieć miejsca - konkurencyjny 1Password nie ma tego problemu (testowałem). Co ciekawe, gdy napisałem na forum lastpassa o tym fakcie, pojawił się odpowiedź, że w codziennym użytkowaniu nie ma to wpływu, a mój post został usunięty Wink

Spierałbym się z takim stawianiem sytuacji, bo na stronach jest często masa różnych inputów. Ot choćby Facebook - wszędzie pola do komentarz / wpisów itp. One mogą być analizowane przez LP i tym samym powodować spadek wydajności, a przypadku pracy na baterii jej pogorszenie. Takie zignorowanie problemu zaczyna mnie utwierdzać w tym, co niektórzy mówili już od dawna - przejęcie przez LogMeIn może spowodować powolne pogorszenie jakości LastPassa. Obecnie zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej zapłacić abo za 1Password lub Dashlane, rozwiązania typu Keepass w ogóle mnie nie przekonują.

Wrzucam jako ciekawostkę Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
LastPass i spadek wydajności (Chrome, Firefox) - przez Konto usunięte - 26.11.2017, 10:42
RE: LastPass i spadek wydajności (Chrome, Firefox) - przez Konto usunięte - 26.11.2017, 14:38
RE: LastPass i spadek wydajności (Chrome, Firefox) - przez Konto usunięte - 13.02.2018, 13:07
RE: LastPass i spadek wydajności (Chrome, Firefox) - przez Konto usunięte - 17.02.2018, 09:30
RE: LastPass i spadek wydajności (Chrome, Firefox) - przez Tibu 11 - 17.02.2018, 10:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości