Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera?
#1
Takim nieco prowokującym tytułem postanowiłem zacząć wątek w którym zalinkuję do portalu, którego z perspektywy czasu i działań z powiedzmy ostatniego roku nie trawię, niemniej artykuł który się tam ukazał, jest zdecydowanie godny uwagi.

Chodzi o informacje odnośnie budowy i działania Windows Defendera (pod Windows 10), oraz jego konfiguracji w sensie wyłączenia, gdy nie jest nam potrzebny. Artykuł napisał Kamil Dudek aka wielkipiec, którego miałem okazję poznać osobiście i który - wierzcie lub nie - ma ogromną wiedzę o tym jak i co działa w Windowsie, jak go konfigurować czy automatyzować:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A czemu taki tytuł? Bo ze sporego artykułu jasno przebija pewna opinia autora - z którą ja się zresztą zgadzam - że obecnie instalowanie zewnętrznych aplikacji ochronnych nie jest potrzebne, a nawet może być szkodliwe. Czym sam to popieram? Wystarczy spojrzeć na Windows: coraz bardziej zabetonowany i lepiej chroniony (np. włączenie w system mechanizmów z EMETa [szkoda, że nie wszystkich]), coraz trudniejszy do zaatakowania, a z drugiej strony mocno skomplikowane oprogramowanie antywirusowe które samo z siebie stanowi wektor ataku i potrafi być koszmarnie dziuraw. Ot, tu świetnym przykładem jest Tavis Ormandy z Google który regularnie piętnuje dziury w tego typu oprogramowaniu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sam obecnie nie używam systemu Windows, ale mają go domownicy na swoich laptopach, którymi ja się opiekuję. Z zewnętrznych aplikacji nie korzystam i nie mam zamiaru - nawet na aplikacje typu rodzimego SpySheltera, bo przy obecnym tempie rozwoju W10, jest to proszenie się o kłopoty. A ma działać, po prostu Smile Oczywiście to tylko moje zdanie i moje podejście.

Jedyne co mam do Defendera to czasami KOSZMARNA wydajność. Uruchamianie instalatorów (także tych z Microsoftu i z Windows Update) to wydajnościowa masakra i wtedy widać, że wciąga zasoby niczym wprawiony narkoman dobry proszek. Z drugiej strony, taka sytuacja nie występuje za często gdy już mamy wszystkie potrzebne nam programy.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 04.12.2017, 09:48
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 06.12.2017, 10:25
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 07.12.2017, 22:59
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 10.12.2017, 10:17
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 10.12.2017, 22:19
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Apocalypse - 21.12.2017, 09:02
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 22.12.2017, 10:08
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 23.12.2017, 10:13
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 24.03.2018, 17:17
RE: Po co Ci antywirus, skoro masz Defendera? - przez Konto usunięte - 26.03.2018, 10:15

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości