Facebook logowanie - dziwne dane login
#1
Hej,

mam dziwny problem. Otóż na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w polu "Adres e-mail lub numer telefonu" mam do wyboru kilka adresów e-mail w tym jakieś dziwne, w sensie nie moje...

Korzystam z przeglądarki Chrome, mam pełną synchronizację, więc te adresy widoczne są na każdym komputerze.

Sprawdziłem ustawienia bezpieczeństwa Google:
-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- mam tu tylko swoje komputery, 2 prywatne, 1 służbowy, telefon i stary komputer (już po formacie - usunięty),
-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- aplikacje które mają dostęp do konta - tu wszystko OK,
- ostatnie logowania IP - jest OK.

Ze strony FB na PC korzystam rzadko, w większości przypadków odwiedzam ją w telefonie, gdzie jestem na stałę zalogowany i mam ikonę/skrót na ekranie. O tej sprawie zorientowałem się dopiero w tym tygodniu, logując się na stronie na kamputerze, patrzę a tam takie kwiatki... Zadnego z tych kont nie kojarzę, nie są to moje adresy. Nik nie korzysta z mojego profilu na Chrome, żona ma osobny i nikt obcy nie korzysta z naszych komputerów (służbowy też jest tylko mój). 
Nie tak dawno robiłem porządki w Chrome, usuwałem wszystkie ciasteczka i dodałem  rozszerzenie CookieAutoDelete. Na FB ciasteczka usuwają się po zamknięciu strony. Ponieważ adresy pochodzą z domeny o2 sprawdziłem jeszcze stronę poczty o2, ale tam w polu "adres e-mail" nie ma tych adresów.

Co mogę jeszcze sprawdzić na komputerze?
Wszystkie komputery to Windows (2x W7/ 1x W10), zabezpieczone raczej OK - "95% zdrowy rozsądek" (w kwestii softu służbowy kuleje, ale nic na to nie poradzę...).

Zabezpieczenia na prywatnym (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

):

użytkownik zwykły,
MBAM Premium,
AppGuard,
NVTERP,
HostsMan,
Hard Configurator,
Chrome - uBlock Origin, Cookie AutoDelete.

Podjęte działania:
- skan MBAM,
- skan na żądanie HitManPro,
czysto.

Logi:
FRST -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Addition -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Shortcut -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Czy mieliście taki przypadek? Co robić?
Skasować loginy i zapomnieć?

Zakładam temat w Dziale "pomoc po zainfekowaniu" gdyż to chyba najbliżej tej tematyki... Jeżeli nie, to proszę przenieść temat do odpowiedniego Działu.


R.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Facebook logowanie - dziwne dane login - przez rafi84tek - 11.03.2018, 21:37
RE: Facebook logowanie - dziwne dane login - przez Tibu 11 - 12.03.2018, 12:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości