Windows 10 Pro zabezpieczenie systemu
#1
Cześć

Obecnie używam Windows 8.1 + KIS 18
Przeglądarka Opera + AdGuard lub Internet Explorer + moduł Bezpieczne pieniądze KIS
Oprogramowanie oryginalne, na jakieś dziwne strony nie wchodzę itd. W takiej konfiguracji nic się złego nie dzieje. 

W najbliższych dniach przesiadam się na Windows 10 Pro. 
Komputer służy do pracy ( programowanie ), Internetu, raz na jakiś czas rozrywka filmy, gry, ale to sporadycznie. Dużo korzystam z bankowości online i tego typu instytucji. Zależy mi na ochronie "wrażliwych danych".

1. Zostać z taką konfiguracja jak w Windows 8.1? Z tego co się orientuję i wyczytałem na forum Windows 10 jest systemem zamkniętym i pakiety takie jak  Kaspersky, ESET, BitDefender itd. nie mogą integrować w 100% w system  i nie spełniają już swojej roli. Z drugiej strony według testów sprawdzają się jednak. 
2. Druga opcja to Windows Defender Security?  Niby jest już dobrze, ale według testów nie do końca. 
3. Lepiej nie ingerować innymi programami typu KIS ? Zostawić Windows Defender i coś doinstalować ?
4. Czwarta opcja. Emsisoft. Wydaje mi się, że jednak to lepsza opcja ochrony przed zagrożeniami w czasie rzeczywistym, niż Windows Defender. Oni zrezygnowali z  modułu firewall, chyba nie chcąc ingerować w Windowsa ? To by potwierdzało, ze ten wbudowany w Windows jest wystarczający.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Windows 10 Pro zabezpieczenie systemu - przez desmoRR - 14.07.2018, 18:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości