Pakiet IS dla całej rodziny na windows i android
#13
@Konrad

Właśnie tego sie spodziewałem że jednak będą przy kompie osoby mniej obyte:
W takim wypadku rozwiązania to jak najmniej inwazyjne ale zarazem skuteczne.

najlepszy wyjściem będzie skorzystanie z Gotowego Pakietu Kaspersky,ESET czy też inny i dodanie Sandboxie.
Sandboxie raz konfigurujesz i zapominasz (gdzie konfiguracja jest krótka i szybka) jedyne jaka interakcja może być to tylko potwierdzenie do przeniesienia pobranego pliku z izolacji do głównego systemu.

Myśle że z tą czynnością żona nie powinna mieć problemu okno akcji wygląda tak:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tutaj mam poradnik ładnie był napisany i fajnie miniaturki porobione ale admin coś na forum zmienił stylowanie i sie zrobiała z tego taka paka :/

Znajdę troche czasu to zacznę pisać poradniki pliku w pdf by każdy mógł sobie pobrać i oglądając u siebie Smile

Ogólne zestawienie to:
Twój Pakiet IS + Sandboxie(pod warunkiem że pakiet nie oferuje tej ochrony lub jest słaba) + Kopia Systemu
Można dorzucić utwardzenie systemu czyli SysHardener. Hard Configurator (konfigurujesz raz i zapominasz)
Do przeglądarki adguard lub ublock + Cookie AutoDelete

Jeśli to będzie windows 10 to można jeszcze trochę schludności dodać czyli wyłączyć telemetrie i zoptymalizować usługi za pomocą kultowych narzędzi:
O&O ShutUp10 -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Fdosa - ręczne kasowanie za pomocą CMD/PS

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Debloat - paczka gotowych skryptów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeszcze było coś co ciekawego i mega przydatnego ale za .!. nie mogę sobie teraz przypomnieć :S
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Pakiet IS dla całej rodziny na windows i android - przez Quassar - 02.01.2019, 12:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości