MSE - konflikt z klientem FaceIT
#1
Witam. Mój pierwszy temat/post - nie wiedziałem gdzie go założyć, bo nie jest to infekcja, ale jakiś problem. Sprawa wygląda tak. Gram w Counter-Strike: Global Offensive. Gra standardowo ma wbudowany mechanizm wyszukiwania meczy 5vs5, jednak serwery VALVE są słabej jakości (tickrate 64). Alternatywą jest FaceIT, jest to liga CS:GO, która posiada własne serwery lepszej jakości (tickrate) oraz klient do wyszukiwania przeciwników i zarządzania swoim kontem oraz FaceITAC - program antycheat. Jednak pierwszy mecz, drugi i następny i za każdym razem problem z przycinaniem gry, ping niski 20ms, a efekt jak lagi. Wykonałem czystą instalację Windows 7 Home Premium 64bit SP1, wszystkie aktualizacje z WU, sterowniki. Zainstalowałem Microsoft Security Essential, STEAM i CS:GO. Następnie FaceIT i AC. I ? Problem znowu ten sam. Wyłączyłem MSE - problem nadal jest. Odinstalowałem MSE i problem znikł. Zainstalowałem AVAST Free i problemu nie ma. Odinstalowałem Avasta, zainstalowałem MSE - problem wrócił. Więc Tylko MSE prowadzi do problemu. Szukając rozwiązania problemu przekopałem internet, fora społecznościowe gry, ale chyba MSE nie jest popularne wśród graczy CS:GO bo nic nie znalazłem. Na stronach pomocy MS jest artykuł, że MSE może obniżyć wydajność w grach bo może się włączyć jego aktualizacja i zalecają przed graniem wykonanie aktualizacji programu (fajnie mogli by dodać tryb cichy i po problemie), ale to też nic nie daje. Wpadłem na genialny pomysł kontaktu z supportem MSE, ale nie mogłem znaleźć adresu email, a dwa pewnie odpiszą za rok. Więc dokopałem się do czatu z supportem, najpierw z automatem potem z żywym człowiekiem. Opisałem problem, technik powiedział odpal uruchom ->services.msc i zrestartuj usługę Windows Installer. Następnie zaproponował przejęcie kontroli nad PC. Jako, że nie miałem nic na kompie nie licząc gry więc co mi szkodzi, a nóż widelec coś wymyśli, ale nie liczyłem na to, a to co zrobił mnie powaliło. Po przejęci kontroli pan technik:
- opróżnił folder SoftwareDistribution
- opróżnił %temp%
- opróżnił folder prefetch
- sprawdził czy są wszystkie sterowniki (usunął sterownik klawiatury)
- powiedział, że już powinno być ok i powiedział, abym nie rozłączał połączenia i sprawdził czy problem nie występuje, ale jak to zrobić jak usunął sterownik klawiatur więc granie bez niej jest nie możliwe ?
Gość nawet nie sprawdził wersji MSE czy bazy sygnatur, wersji  kompilacji Windows, programów startowych etc.
Spodziewałem się, że odpali rejestr, przełączy jakąś wartość i problem zniknie Tongue
Rozłączyłem się i podziękowałem za stan gorszy niż z przed połączenia z technikiem.

Więc może ktoś z was ma pomysł jak zaradzić temu ? MSE nie powoduje przycinania w innych grach. Tylko te konkretne kombo CS:GO + FaceIT + MSE. Nie chcę zmieniać MSE na nic innego bo to komputer tylko do gry w CS:GO, Spotify, Netflix, Youtube i Blender. MSE jest za free, nie ma żadnych denerwujących banerów typu aktualizuj do wersji hiper pro etc.

Windows 7 Home Premium 64bit SP1
I5-4670K
8GB RAM
SSD 128GB
R9 380
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez PonuryZniwiarz - 13.01.2019, 11:50
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Konto usunięte - 13.01.2019, 12:06
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Sillo - 13.01.2019, 12:37
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez M'cin - 13.01.2019, 22:17
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Quassar - 13.01.2019, 23:51
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Sillo - 13.01.2019, 23:58
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Quassar - 14.01.2019, 00:06
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Quassar - 14.01.2019, 13:27
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez Sillo - 14.01.2019, 15:54
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez M'cin - 14.01.2019, 21:21
RE: MSE - konflikt z klientem FaceIT - przez tachion - 15.01.2019, 22:00

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości