Sprzedajesz komputer z dyskiem?...usuń skutecznie dane!
#1
Rynek wtórny komputerów ma się całkiem dobrze...sam jestem zainteresowany kupnem takiego, a w domu mam już dwa tego typu...i dlatego wrzucam krótki cytat poniżej. Niech te informacje będą przestrogą dla wszystkich sprzedających swoje urządzenia Smile

Cytat:Sprzedaż starego dysku twardego w serwisie eBay lub jakimkolwiek innym może wydawać się dobrym sposobem na wyciśnięcie paru groszy z nieużywanego sprzętu. Połączony zespół ekspertów zajmujących się odzyskiwaniem danych z Blanco i Ontrack przeprowadził testy 159 dysków zakupionych w serwisie eBay. Oto ich wyniki: 42% zawierało poufne dane, które stały się dostępne po zastosowaniu odpowiednich technologii odzyskiwania, a 15% zawierało informacje umożliwiające identyfikację osobową (PII), która mogła być wykorzystana ze szkodą dla poprzedniego właściciela.
(...)
Trzy dyski z dwudziestu zawierały informacje PII mimo zapewnień sprzedających o wyczyszczeniu sprzętu przed wysyłką. Dostawcy badanego sprzętu zostali wybrani losowo, choć zespół skupił się na „przodujących markach” – zapewne jako najbardziej reprezentatywnych dla rynku.
Wyniki badań uzasadniają poważną obawę, że podczas gdy sprzedający wyraźnie rozumieją potrzebę usuwania danych, to w praktyce korzystają z nieodpowiednich metod.

Ostatni fragment podkreśliłem celowo, żeby wzbudzić w czytających nieco rezerwy i braku zaufania do firm, którym zlecamy "fachowe" zajęcie się sprzętem przeznaczonym do dalszej odsprzedaży.

Info źródłowe

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Sprzedajesz komputer z dyskiem?...usuń skutecznie dane! - przez ichito - 17.05.2019, 11:09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości