Wystarował CheckLab.pl wraz z pierwszym testem
#10
(11.09.2019, 15:16)Quassar napisał(a):
(11.09.2019, 12:19)adrian.sc napisał(a):
(11.09.2019, 11:00)Quassar napisał(a): Masakra..... kolejna kpina zamiast pokazać produkt takim jaki jest, to damy ci szanse/czas na przekłamanie wyników...
A czy kur*** haker daje czas na załatanie dziur i niedopracowań w danym oprogramowaniu/systemie.... nie on wręcz przeciwne z tego korzysta i na to liczy..

Kolejny test bez pokrycia do marketingowych zastosowań... w którym każdy wygrywa.

Czy zatem zarzucasz przekłamywanie wyników?

Jeżeli jesteś blackhat to nie dajesz szansy nikomu i nikogo się nie pytasz, więc nikt o tym nie wie. Nie ma afery.
Jeżeli jesteś whitehat to najpierw zgłaszasz producentowi to, co jest robione źle. Potem aferę robią użytkownicy, którzy lepiej wiedzą, że od razu trzeba pokazać dziury w całym, niż zaczekać na ich naprawienie.

I teraz sobie wyobraź fakt taki jeśli jakiś słaby antywirus ma wiecznie mizerne wyniki to poinformuje że chce aby nie był uwzględniany w wynikach danego testu... a potem dostanie dodatkowy czas na wdrożenie zabezpieczeń względem dostarczonej próbki.. i jak już dostarczy to AV wdroży zabezpieczanie i będzie dunme mówił ze ma 100% czy też 93% zeby nie było podejrzane...

Totalna bzdura. Odwracanie kota ogonem. Zamiast wykorzystać fakt, że robimy to zawodowo i zapytać i różne kwestie, to lepiej jest od razu oskarżać o jakieś wyssane z palce rzeczy? Jeżeli nie wiesz jak wygląda proces testowania od środka, to pozwól, że wypunktuję w kolejności, w jakiej my to robimy. Nie znam od wewnątrz procedur innych firm, więc piszę z perspektywy naszej:

1. Przed testem producent mówi, czy chce publikować wyniki, czy też nie chce. Powody mogą być różne. Nie ma możliwości zmiany decyzji w trakcie testu albo już po fakcie. Czasami podpisuje się specjalne umowy, aby nie ujawniać żadnych nazw, i kary sięgają gigantycznych kwot. Nie każdy tego wymaga, ale są takie firmy.
2. Jeżeli wynik jest słaby, albo też dobry, nie ma możliwości poprawienia. Jeżeli testy robi się automatycznie i wszystko jest logowane, to nie ma opcji, aby zmienić setki tysięcy rekordów, raportów, plików, katalogów ze wszystkimi informacjami z testów, gdzie znajdują się szczegółowe godziny, minuty, sekundy wszystkiego, co się odbywało w systemie i antywirusie, również w AV konkurencyjnych w tym samym teście. Prędzej mi ręka uschnie niż mnie ktoś naciągnie na manipulację wyników. Nie znasz mnie osobiście, więc proszę nie zarzucaj mi takich praktyk. Poza tym jeżeli dana firma zostałaby przyłapana, że coś takiego robi, to już nie zdoła odbudować zaufania. Nigdy. Sądzisz, że naraziłbym firmę w ten sposób?
3. Po teście producent dostaje wszystkie próbki ze wszystkimi logami jako dowód. Oraz ogólnie cały feedback. Testy nie są powtarzane, więc nawet gdyby coś poprawił, to nie ma czasu na re-testy. Nasze badania trwają cały miesiąc non-stop, 24/h bez żadnej przerwy. Później wyniki są publikowane.

Jeśli masz konkretne pytania, to zadaj. Masz okazję. Lecz nie czaruj bezpodstawnymi oskarżeniami w pozytywny wizerunek naszej działalności, którą kontynuujemy od 2012 roku.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Wystarował CheckLab.pl wraz z pierwszym testem - przez adrian.sc - 11.09.2019, 18:05Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości