Mozilla blokuje dodatki od Avast i AVG
#15
(05.12.2019, 15:06)wredniak napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(04.12.2019, 17:58)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smaku całej sprawie nadaje wg mnie sama osoba W. Palanta...to przecież ten człowiek stoi za spektakularnym projektem pod nazwą "Acceptable Ads Platform (AAP)", który pozwalał firmom reklamującym swoje treści na zakup miejsca na liście reklam nieblokowanych tzw. akceptowalnych. Tym samym mimo używania adblokerów użytkownicy i tak otrzymywali materiały reklamowe. Pisaliśmy kiedyś o tym tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

To wg mnie hipokryzja w czystej postaci...i to wszystko tytułem mojego komentarza...
Wydaje mi się, a nawet jestem pewien, że w ustawieniach można było odznaczyć "zezwalaj na nienachalne reklamy", a dodatkowo słowa/klucze przepuszczane przez AdBlocka również można było namierzyć w ustawieniach dodatku. Nigdy mnie to specjalnie nie przeszkadzało i nigdy nie odczułem z tego tytułu zalewu reklam.
Jak dla mnie gorszą robotę robi EasyList gdyż pakują wszystko jak leci do swojego zestawu, a potem wiele stron nie chce działać, a blokowane skrypty służą witrynie tylko dla celu diagnostycznego - czy użytkownik ma AdBlocka czy też nie.
Ninachalne reklamy można zawsze odznaczyć, ale we wszystkich dodatkach i we wszystkich przeglądarkach, które coś takiego posiadają i które znam, jest to opcja domyślnie włączona...czyli użytkownik otrzymuje reklamy, choć prawdopodobnie wcale nie chciał.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mozilla blokuje dodatki od Avast i AVG - przez ichito - 13.12.2019, 12:25

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości