Kwarantanna Domowa, ProteGO i inne aplikacje czyli prywatność w czasach zarazy
#32
(29.10.2020, 11:08)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:Abstrahując od wielokrotnych, kontrowersyjnych zmian naruszających prywatność użytkowników aplikacji STOP COVID, technologią pod postacią aplikacji (jakiejkolwiek) nie da się, niestety, rozwiązać problemu koronawirusa.
(...)
Podsumowując: lepszą formą ochrony będzie DDM. I nie potrzebujecie do tego smartfona.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mogę szczerze powiedzieć, że moje zdanie jest dokładnie takie samo.
Jak mówi pewne powiedzenie lepsze jest wrogiem dobrego. Rozumiem, że czytelnicy Niebezpiecznika to w większości różnej maści informatycy, którzy mogą pracować z domu, ale nie każda praca to informatyka i pozwala na pracę zdalną. Nawet wewnątrz pracy niestety czasem nie da się uniknąć wielokrotnych kontaktów z innymi ludźmi.
Nie da się rozwiązać samą aplikacją problemu, ale może być dodatkowym środkiem, szczególnie przydatnym, gdy dystansu nie można zastosować.
Kwarantanna/samo-izolacja, która ma przerwać łańcuchy zakażeń to podstawa w walce z epidemią. Niestety, ale robienie lockdownu to lekarstwo gorsze od choroby, która ma tylko kilkakrotnie większą śmiertelność niż grypa, więc pozostają właśnie takie sposoby, które pozwalają w miarę normalnie społeczeństwu funkcjonować i ograniczać dynamikę, prędkość zakażania się populacji.


Osobiście mało czytałem o samej ProteGO, ale więcej ogólnie o takich aplikacjach. Może poczytam o ProteGO i poeksperymentuję, najwyżej odinstaluję.
Tutaj jest ciekawy artykuł o tej kategorii aplikacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cytat:Digital contact tracing may work at much lower levels of usage than most people think, thanks to a misunderstanding of the research.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Kwarantanna Domowa, ProteGO i inne aplikacje czyli prywatność w czasach zarazy - przez bluszcz - 03.11.2020, 09:14

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości