Mniej to jednak lepiej czyli o konsolidacji rozwiązań w firmach
#2
@ichito Luki czy błędy zawsze będą o których wspomniałeś. Twoje zastrzeżenie według mnie, ni jak ma się do wspominanego artykułu.
Większość adminów jest w stanie przełknąć nawet jakieś tam błędy czy lukę ale gorzej jest jak w artykule z konsolidacją. Co po jakimś systemie adminowi kiedy zagląda do niego raz na jakiś czas, bo nie ma czasu czy sie zapomina. To jest właśnie problemem, o którym jest ten artykuł.
Przykładowo, mam FW do tego mam pakiet AV do tego mam MDM do mobilnych urządzeń w firmie. I teraz do każdego z nich mam 3 różne konsole. To już są 3 narzędzia, by wydajnie tym zarządzać i mieć info o problemach czy incydentach, najlepiej by było mieć 3 ludzi którzy by te systemy monitorowali, no ale cóż tak nie jest przeważnie. Działy IT są mniejsze. Dlatego brakuje takich rozwiązań, by dany producent dostarczył rozwiązanie takie jak z przykładu 3w1 by pod jedną konsolą mieć wgląd do tych 3 systemów. (oczywiście co by nie było, są takie rozwiązania, podałem tylko przykład)
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Mniej to jednak lepiej czyli o konsolidacji rozwiązań w firmach - przez dolar444 - 20.06.2020, 20:02

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości