Lekki zestaw na stary laptop
#1
Witam, 

Szukam zestawu zabezpieczającego darmowego do leciwego laptopa ( ponad 10 letni Asus K50IJ ). Obecnie mam Huorong Internet Security i KeyScrambler Peronal i na lekkość obu nie mam co narzekać, choć ten pierwszy trochę spowalnia start komputera, więc nawet w sumie mógłby on pozostać, jeżeli jego skuteczność pozostała taka, jaka była wcześniej. Robię często przelewy bankowe i zakupy w internecie, dlatego przydałby mi się dodatkowy szyfrant stuknięć o klawiaturę, blokada kamery i zrzutów ekranu, ruch myszką,  wirtualna klawiatura itd. Coś podobnego jak anti-keylogger w Spyshelter Firewall  lub przynajmniej Premium. KeyScrambler niestety tylko szyfruje stuknięcia w klawisze. Chciałem zainstalować Oxynger KeyShield 2, ale nie chce mi się uruchomić na laptopie. Podobna sytuacja, kiedy zainstalowałem i chciałem wypróbować LMT AntiMalware. 

Nie chcę też, aby na każdym kroku mnie szpiegowano, więc aby zminimalizować to, ostatnio odchodzę od Google i  testuję: DuckDuckGo, Qwant, Swisscows, Startpage. Podobno ta ostatnia wyszukiwarka jest najlepsza co do ochrony, niby korzysta z wyszukiwania z silników od Google, ale wyniki są zupełnie inne i mniej dla mnie satysfakcjonujące. Zmieniłem także przeglądarkę na Brave, Zainstalowałem sobie Proton VPN, ale niestety powoduje znaczne obroty procesora. 

Użytek domowy, głównie przeglądam w internecie. Może nie jestem technicznie jak przeciętny Kowalski, ale też nie powiem, że komputery mam w jednym paluchu, więc raczej  preferuje zestaw bliższy automatyzmowi, niż poświęcać czas na częste alarmy.  Laptop z Pentium T4300 2x2,1 GHz, 4 GB Ram. 
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Lekki zestaw na stary laptop - przez morfeusz - 28.01.2022, 10:54
RE: Lekki zestaw na stary laptop - przez morfeusz - 03.02.2022, 20:59
RE: Lekki zestaw na stary laptop - przez Quassar - 03.02.2022, 21:30
RE: Lekki zestaw na stary laptop - przez morfeusz - 04.02.2022, 19:08
RE: Lekki zestaw na stary laptop - przez Quassar - 05.02.2022, 14:07
RE: Lekki zestaw na stary laptop - przez morfeusz - 05.02.2022, 17:25
RE: Lekki zestaw na stary laptop - przez Quassar - 05.02.2022, 22:36
RE: Lekki zestaw na stary laptop - przez morfeusz - 06.02.2022, 14:41
RE: Lekki zestaw na stary laptop - przez Quassar - 06.02.2022, 14:54
RE: Lekki zestaw na stary laptop - przez morfeusz - 07.02.2022, 19:04

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości