RE: Propozycje programów zabezpieczających na sędziwy komput
#56
"Z darmowych: avast! Free Antivirus 5 + Outpost Firewall Free (instalacja domyślna z automatycznymi regułami i hipsem na poziomie normal)"
"Z hipsów mogą być tylko bezobsługowe - behawioralne."
Jurek...to twoje słowa a dzieli je niecałe 2 godziny i kilka postów. Dla mnie brak w nich jakiejś konsekwencji lub wyjaśnienia, że HIPSy behawioralne to te w pakietach, o których napisałeś ostatnio. Bez tego wyjaśnienia robi się lekkie zamieszanie. ThreatFire na domyślnym poziomie zakłada, że wiesz co robisz...na wyższych po prostu komunikuje...a nie blokuje...i pyta o decyzję. Faktycznie zbyt wielu zaufanych aplikacji nie ma zaimplementowanych, ale taki DSA...skądinąd bardzo skuteczny HIPS klasyczny...nie ma żadnych, a mimo to ma opinię bardzo dobrego programu.
Mówimy w wątku o programach na komputer o słabych, jak na dziś, możliwościach...Outposta znam, ale działał na mocniejszym zestawie, więc trudno mi się wypowiadać na temat jego przydatności w tym układzie, a o jakim pisze twórca tego wątku. Wymagania sprzętowe Outposta (za producentem)
"Hardware: 450 MHz or faster CPU(x-86/x-64/multi-core), 256Mb RAM, 100MB free disk space" wg mnie z góry go dyskwalifikują bez względu na jego zalety na mocniejszych komputerach.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: RE: Propozycje programów zabezpieczających na sędziwy komput - przez ichito - 01.02.2010, 11:29

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości