RE: Propozycje programów zabezpieczających na sędziwy komput
#58
ichito napisał(a):"Hardware: 450 MHz or faster CPU(x-86/x-64/multi-core), 256Mb RAM, 100MB free disk space" wg mnie z góry go dyskwalifikują bez względu na jego zalety na mocniejszych komputerach.


Czy to są wymagania dla mocnej maszyny?

Pisałem już o tym wcześniej, że wymagania podane przez producenta a rzeczywiste obciążenie kompa, to są jednak dwie różne rzeczy. Ja używałem Outposta na kilkuletnim blaszaku i był kompletnie nieodczuwalny, w przeciwieństwie do Privatefirewalla, który wg. Ciebie jest taki lekki a także innych firewalli, nawet bez hipsa.

Biorąc pod uwagę jak najmniejsze obciążenie słabego kompa, względnie dobrą skuteczność zestawu (AV i automatyczna ochrona proaktywna) i łatwość obsługi, to z płatnych, zgadzam się z Polakiem, że najlepszy będzie NIS 2010 lub NAV z Outpostem Free, ewentualnie zaporą Windows a z darmowych Avast 5 z Outpostem Free lub z zaporą Windows. Avira Personal + Outpost Free lub zapora systemowa, to także dobre rozwiązanie.
Trudno wymagać od laików stosowania hipsów z piaskiem czy Sandboxie ale jeżeli jest to możliwe, to jak najbardziej polecam.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: RE: Propozycje programów zabezpieczających na sędziwy komput - przez Jurek - 01.02.2010, 13:01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości