Shadow Defender v. Phantom Armor
#1
Na przeróżnych portalach z promocjami i z programami pojawiła się jak "z kapelusza" program do wirtualizacji pod nazwą Phantom Armor- możliwości ma spore, podobne do Shadow Defendera aczkolwiek dla mnie program jest nieco pokręcony w swojej obsłudze i w porównaniu nie tylko do SD, ale również Returnila czy Wondershare Time Freeze, jego obsługa odbiega od intuicyjności...choć nie powiem - program jest ponoć skuteczny. Nie byłoby w tym nic dziwnego...gdyby nie dziwne powiązania z historią SD.
Od jakiegoś czasu wiadomo, że Tony - twórca SD - zniknął dla wszystkich i ślad wszelki po nim zaginął...piszą o tym na forach i blogach, pisze również Patric, którego Tony ustanowił swoim oficjalnym zastępcą i głównym moderatorem na forum SD. Tymczasem zauważono - wątki na forum SD i na Wildersach - że śledząc historię "nowości", jaką stał się nagle Phantom Armor, jakoś dziwnie zbiega się z historią wersji SD - mniej więcej w tym samym czasie publikowano kolejne buildy obydwu programów, programy mają podobne możliwości, nawet dopatrzono się podobieństw w nazewnictwie.
Wszystkich...również i mnie, czego nie ukrywam...zaskoczyły te fakty i zmusiły do refleksji...czyżby Shadow Defender "umarł"?...czy Tony porzucił swój znakomity soft i zaczął rozwijać inny projekt? To zastanawiające tym bardziej, że już po tym, jak zniknął dla użytkowników swojego programu pojawiła się kolejna i chyba nieoficjalna wersja SD oznaczona numerem 1.1.0.326- przypominam, że ostatnia dostępna szeroko wersja to wersja 1.1.0.325. Link pojawił się 30 czerwca w poście użytkownika "pidbo" (post nr 12) na Wildersach - linkuje tam zresztą do chyba wszystkich historycznych wersji. Oczywiście ściągnąłem najnowszą wersję, ale tak mnie jak i innych zastanawiają właściwości pliku - są takie same, jak wersji poprzedniej, oficjalnej...wersja pliku 4.65. Na razie nie instalowałem i choć pewnie się zdecyduję, zrobię to z pewna obawą. Linku do instalki nie publikuje tutaj - chętni zrobią to samodzielnie i na własną odpowiedzialność Smile Skanowanie na VT tego pliku dało wskazanie 2/42 od Sophosa (Sus/Scribble-B) i Symanteca (WS.Reputation.1) - tu link do wyniku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- aczkolwiek MBAM i mój własny Symantec AV nie wykryły nic podejrzanego.
Strona Phantom Armor

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dyskusje na temat obu programów
Forum SD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wildersi

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Shadow Defender v. Phantom Armor - przez ichito - 13.10.2010, 10:18
Re: Shadow Defender v. Phantom Armor - przez ichito - 15.10.2010, 06:47
Re: Shadow Defender v. Phantom Armor - przez Meir - 15.10.2010, 13:31
Re: Shadow Defender v. Phantom Armor - przez ichito - 18.10.2010, 12:31
Re: Shadow Defender v. Phantom Armor - przez ichito - 13.11.2011, 11:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości